Na coraz większą popularność przesyłek kurierskich wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim dość mocno związana jest ona z rozwojem rynku e-commerce. W sklepach internetowych kupujemy dużo i często, a ten trend wynika ze zmiany zachowań konsumenckich oraz na przykład z zakazu handlu w niedziele. Firmy kurierskie stale inwestują w infrastrukturę oraz dostosowanie ofert do potrzeb klientów. Dlatego właśnie zarówno w procesie nadawania, śledzenia, jak i odbierania przesyłek można zauważyć szereg nowoczesnych technologii, a zastosowane mechanizmy pozwalają zarządzać transportem online oraz na przykład korzystać z punktów stacjonarnych oraz paczkomatów, jeżeli nie możemy lub nie chcemy czekać na przyjazd kuriera. Poza tym przewoźnicy udostępniają cały szereg opcji dostępnych w standardzie i tych dodatkowo płatnych, które pozwalają dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb.

Oferty kurierów są poza tym coraz bardziej atrakcyjne zarówno w zakresie jakości realizowanych usług, jak i cen. Dlatego właśnie to najchętniej wybierane propozycje zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy. Tych, którzy wysyłają okazjonalnie jak i tych, którzy bazują na tego typu usługach i są one podstawą działalności. Ci ostatni bardzo często korzystają ze stałych umów, a dzięki temu otrzymują niezwykle atrakcyjne oferty oraz mogą rozliczać się w systemie okresowym, co znacznie przyspiesza realizowanie usług. Dla przedsiębiorców z branży e-commerce to szczególnie ważny argument, ponieważ szybkie dostawy są jednym z ważniejszych elementów tego rynku.

Szybki kurier online

Przede wszystkim kurierzy gwarantują szybkie i rzetelne realizowanie usług w kraju i za granicą. Dbają o to, by paczka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym w jak najkrótszym czasie. Tę drogę można śledzić w dedykowanych panelach albo poprzez stronę samych kurierów. Tam też zostaniemy poinformowani o tym, że odbiorca odebrał paczkę. W niektórych przypadkach można również liczyć na komunikaty drogą mailową oraz SMS-em. Na to, w jakim stanie paczka dotrze do odbiorcy, wpływ ma jednak przede wszystkim sposób zapakowania przesyłki. Należy korzystać z wytycznych przewoźnika i pamiętać o tym, że nieodpowiednio zapakowanej paczki kurier może nie przyjąć. Poza tym nie mogą znaleźć się w niej rzeczy zabronione w transporcie. Ich wykaz możemy znaleźć na listach publikowanych przez przewoźników i wynikają bezpośrednio z przepisów krajowych oraz unijnych, a także restrykcji narzucanych przez konkretne firmy. Z założenia przewóz rzeczy dozwolonych oraz odpowiednie ich zapakowanie mają sprawić, że paczka nie zostanie uszkodzona w transporcie ani nie narazi innych przesyłek na uszczerbek.

Najczęściej kurierem wysyłane są paczki w wadze od 70 kilogramów i mieszczące się w standardowych wymiarach. Poza tym klienci chętnie nadają również koperty z dokumentami, palety czy też przesyłki niestandardowe. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na stronach przewoźników, ponieważ mogą się one różnić w zakresie maksymalnej wagi, wymiarów oraz na przykład sposób zapakowania. Dotyczy to zarówno standardowych przesyłek w kartonie, jak i tych, które wykraczają poza normy w zakresie długości czy też kształtu. Te parametry wpisujemy w odpowiednim formularzu przy zamówieniu kuriera online. To również jedne z ważniejszych elementów, które wpływają na cenę usługi. Poza tym oczywiście w palecie opcji dodatkowych można wybrać na przykład zalecane ubezpieczenie, popularne pobranie czy też usługę ekspresową, jeśli zależy nam na szybszym wykonaniu zlecenia lub też dostawie w konkretnych godzinach lub też w dzień wolny.

Tani kurier krajowy i zagraniczny

Oferty kurierów bardzo mocno odpowiadają na potrzeby klientów. Dlatego właśnie bez problemu można nadać zarówno przesyłki krajowe, jak i zagraniczne. Czas dostarczenia będzie oczywiście uzależniony od wybranej opcji oraz drogi, jaką przesyłka musi do odbiorcy pokonać. Kurierzy najczęściej wykorzystują przewóz drogowy, ale można również zdecydować się na transport lotniczy lub morski. Oczywiście będzie to miało wpływ na czas dostarczenia, a także na koszt usługi. Przewidywany termin jest oznaczony już przy dokonywaniu zamówienia. Na terenie Unii Europejskiej wynosi on zwyczajowo 2-3 dni, na terenie kraju najczęściej kurierzy dostarczają paczki następnego dnia roboczego. Dlatego właśnie to najszybszy i najpewniejszy sposób na wysyłanie towarów czy dokumentów w dowolne miejsce.

Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, by dostarczać paczki do odbiorców na całym świecie, a spersonalizowane opcje oraz nowoczesne udogodnienia pozwalają sprawnie zarządzać przesyłkami. To szczególnie ważne, gdy wysyłamy dużo. Poza tym dzięki temu, że w jednym miejscu zestawiamy oferty różnych przewoźników, nie tylko dajemy możliwość korzystania z najatrakcyjniejszych propozycji, ale także dzięki stałym umowom z przewoźnikami gwarantujemy niezwykle korzystne ceny.