Poradniki

Prezentujemy poradniki ułatwiające korzystanie z usług firm kurierskich. Znajdziesz tu zbiór informacji przydatnych przy przygotowaniu przesyłek, wyborze i zamawianiu kuriera, doborze kurierskich usług dodatkowych i wiele więcej. Zapraszamy do lektury.

Transport i fracht morski

Kontenery to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów transportu. Przede wszystkim dotyczą one frachtu morskiego, choć ten rodzaj ładunku przewozi się również innymi środkami komunikacji.

Czytaj dalej

Spedycja lotnicza w Polsce

Transport lotniczy w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Jego najważniejszą zaletą są terminowe dostawy zarówno przesyłek paczkowych, jak i dużych ładunków.

Czytaj dalej

Logistyka i spedycja morska kontenerowa

Morski transport kontenerowy jest wykorzystywany w transporcie większych ładunków, które są dostarczane do odbiorcy bez wyładowywania. Poza tym łatwiej w ten sposób transportować różne towary.

Czytaj dalej

Transport i spedycja drogowa

Międzynarodowa spedycja drogowa staje się więc podstawą rozwoju przedsiębiorstw z różnych branż, a kompleksowe usługi, które wykraczają poza sam przewóz towarów z miejsca na miejsce, w dużej mierze ułatwiają logistyczne zarządzanie.

Czytaj dalej
Ładowanie