Mechanicy, właściciele warsztatów samochodowych, firmy z branży motoryzacyjnej oraz klienci indywidualni często korzystają z usług kurierów w zakresie transportu części samochodowych. Wśród nich najczęściej wysyłane są opony ze względu chociażby na ich szybkie zużycie oraz sezonowość. Kurier DPD ze względu na korzystną ofertę oraz rzetelne realizowanie zleceń jest jednym z najczęściej wybieranych przy wysyłaniu opon kurierem.

Jak przygotować opony do wysłania DPD?

przygotowanie opon do wysyłki kurierem dpdOpony przed wysłaniem należy oczyścić i wysuszyć. Według wytycznych DPD od 1 września 2017 roku każdą z nich wysyłamy pojedynczo jako osobną przesyłkę. Oponę owijamy taśmą, a na jej zewnętrznej części przyklejamy etykietę adresową w taki sposób, by nie została ona podczas transportu uszkodzona. Szczególną uwagę należy zwrócić na kod kreskowy, aby nie uległ on żadnym zagnieceniom, które uniemożliwiłyby odczytanie danych przez skanery. Odpowiednie przygotowanie przesyłki gwarantuje, że szybko i bezpiecznie dotrze ona do odbiorcy oraz nie uszkodzi w transporcie innych paczek. Warto pamiętać, że wytyczne różnych firm w zakresie pakowania przesyłek mogą się między sobą różnić i koniecznie trzeba sprowadzić wszystkie wytyczne przewoźnika.

Jak wysłać opony za granicę kurierem DPD?

Klienci, którzy wysyłają opony letnie lub zimowe za granicę, powinni zapoznać się z aktualnymi wytycznymi DPD oraz przepisami konkretnych krajów. Z zasady w transporcie międzynarodowym wysyłamy opony pojedynczo lub też połączone w pary za pomocą taśm lub folii streczowej. Etykietę umieszczamy tak jak w przypadku przesyłek krajowych w takim miejscu, by nie została ona uszkodzona i była czytelna dla skanerów. Warto pamiętać, że wysyłając opony do Szwecji, Danii czy Norwegii, konieczne będzie szczelne ich owinięcie folią strecz lub termokurczliwą, a poza tym Szwedzi dopuszczają przywóz tylko pojedynczo zapakowanych opon.

Przygotowanie opon do wysyłki, wybór odpowiedniego kuriera oraz wpisanie wszystkich parametrów w formularzu zamówienia usługi to elementy kluczowe, aby szybko i sprawnie wysłać opony gdziekolwiek tylko chcemy. Niewłaściwe zapakowanie może skutkować tym, że kurier nie odbierze od nas przesyłki lub też zostaną naliczone dodatkowe opłaty za paczkę niestandardową.