Klienci zakładów wulkanizacyjnych oraz sklepy, mechanicy czy też odbiorcy indywidualni bardzo często zastanawiają się, jak zapakować opony przed wysyłką kurierem DHL. Jest to jedna z częściej wymienianych w samochodach części eksploatacyjnych ze względu na fakt, że ulega ona dość szybkiemu zniszczeniu oraz sezonowo musimy zmieniać całe komplety. Wysyłka opon kurierem DHL nie jest skomplikowana i wystarczy trzymać się konkretnych wytycznych. Dzięki temu przesyłka w stanie nienaruszonym dotrze do odbiorcy oraz nie uszkodzi innych paczek.

Jak zapakować opony dla kuriera DHL?

Z profesjonalnym kurierem DHL możemy wysłać opony, ale także felgi i opony z felgami. Bardzo ważnym kryterium będzie oczywiście rozmiar i waga ładunku. Opony kurierem DHL o średnicy do 60 cm i wadze do 31,5 kg powinny być zapakowane pojedynczo w jeden z zalecanych sposobów niezależnie od tego, czy wysyłamy oponę z felgą czy bez. Najczęściej klienci owijają fragment opony taśmą klejącą, na której przykleja się list przewozowy. Kod kreskowy musi się znaleźć na rancie. W innym przypadku kurier DHL nie przyjmie paczki.

Przykład dobrze zapakowanej opony DHL:

prawidłowo zapakowana opona DHL

Poza tym możemy owinąć oponę kurierem DHL arkuszem kartonowym i zabezpieczyć całość taśmą polipropylenową, a tym samym uniemożliwić jej przesuwanie się. W takim wypadku list przewozowy umieszczamy na największej przestrzeni przesyłki.

Przykład dobrze zapakowanej opony:

prawidłowo zapakowana opona DHL 2

Po trzecie, możemy oponę zapakować w okrągłe pokrywy na spodzie i wierzchu, które zabezpieczamy taśmą polipropylenową. List przewozowy musi się znaleźć na tekturze.

Przykład dobrze zapakowanej opony:

prawidłowo zapakowana opona DHL

Felgi powinno się umieścić pojedynczo w kartonie o regularnych kształtach. Jego wymiary nie powinny przekraczać 60 cm w najdłuższym boku, a całość wagi do 31,5 kg. Opony i felgi kurierem DHL, które nie mieszczą się w podanych parametrach lub też zapakowane niezgodnie z wytycznymi, będą transportowane jako przesyłki niestandardowe, a tym samym koszt usługi może być wyższy. Poza tym źle zapakowanej opony kurier DHL po prostu nie przyjmie.

Przykłady niewłaściwie zapakowanej opony:

zle-zapakowana-opona-dhl-1zle-zapakowana-opona-dhl-2

 

Zobacz, jakie oferty znajdziesz u brokerów i wysyłaj tanio.