Kurierem FedEx opony wysyłają zarówno sklepy, jak i mechanicy czy też klienci indywidualni. To jedne z tych części, które ulegają dość dużemu zniszczeniu pod wpływem eksploatacji. Z drugiej strony odpowiedni ich stan oraz dopasowane do warunków drogowych są podstawą bezpieczeństwa na trasie. Dlatego właśnie przesyłki z oponami kurier FedEx dostarcza bardzo często, a ich poprawne zapakowanie warunkuje to, czy przewoźnik odbierze przesyłkę oraz to, w jakim stanie dotrze ona do odbiorcy.

Jak zapakować opony przed wysyłką kurierem FedEx?

Kurier FedEx przygotował precyzyjne wytyczne, jak zapakować opony. Jako standardową przesyłkę można nadać opony o maksymalnej wielkości 17 cali, gdy ich zewnętrzna średnica nie przekracza 70 centymetrów. Pakuje się je pojedynczo lub też parami. Najczęściej oponę zakrywa się tekturowymi okrągłymi pokrywami z wierzchu i od spodu oraz zabezpiecza całość taśmą polipropylenową, by się nie przesuwała. Oczywiście taśma nie może zasłaniać listu przewozowego umieszczonego na pokrywie.

Przykład dobrze zapakowanej opony FedEx:

prawidłowo zapakowana opona fedex

Poza tym oponę kurierem FedEx można owinąć kartonowym arkuszem oraz zabezpieczyć taśmą polipropylenową w analogiczny sposób jak w poprzednim przykładzie. Etykietę adresową umieszcza się na płaskiej powierzchni kartonu tak, by nic jej nie zasłaniało.

Przykład dobrze zapakowanej opony:

https://www.oponykurierem.pl/wp-content/uploads/2018/08/prawidlowo-zapakowana-opona-fedex-2.png.png

Oponę kurierem FedEx możemy nadać również po owinięciu jej folią termokurczliwą z gładką powierzchnią. W takim wypadku etykietę z adresem przykleja się na ostatniej warstwie folii na zewnętrznej krawędzi opony. Oponę można też owinąć folią strecz, która jest odporna na rozdarcie. Musi ona ukrywać zakrywać przynajmniej 3/4 powierzchni opony i mieć naklejoną etykietę na płaskiej części przesyłki.

Przykład dobrze zapakowanej opony:

https://www.oponykurierem.pl/wp-content/uploads/2018/08/prawidlowo-zapakowana-opona-fedex-4.png.png

Przede wszystkim powierzchnie opon kurierem FedEx muszą być zakryte od dołu i od góry, a także należy przygotować otwory, które ułatwią przenoszenie przesyłek. Warto pamiętać, by szczególną uwagę zwrócić na odpowiednie zamocowanie taśm, by ustabilizowały one oponę oraz takie umieszczenie etykiety adresowej, by nie nic nie zasłaniało kodu kreskowego.

Wybierz najlepszych brokerów i wysyłaj szybko.