Spośród części samochodowych bardzo często przez firmy oraz przez klientów indywidualnych wysyłane są opony. Wynika to z faktu, że jest to ten element, który ulega szybkiemu zniszczeniu i ze względów bezpieczeństwa musi być w dobrym stanie. Poza tym większość kierowców dysponuje tak naprawdę dwoma kompletami opon. Przesyłki o charakterystycznym kształcie można wysyłać kurierem Geis bez problemu, o ile zostaną one odpowiednio zapakowane według wytycznych przewoźnika.

Jak zapakować opony kurierem Geis?

Żeby kurier Geis opony uznał za przesyłkę standardową, musi ona mieścić się w sztywnych ramach. Przede wszystkim nie może być ona większa niż 17 cali. Przewoźnik zaleca, by opony pakować parami, o ile ich waga nie przekracza 30 kilogramów. Jest to maksymalny ciężar dla przesyłki standardowej. Kurierem Geis wymaga, by opony były zapakowane w przezroczystą folię.

Można również wysłać oponę kurierem Geis do 21 cali i wadze nieprzekraczającej 30 kilogramów ale tylko w momencie, gdy nadamy ją pojedynczo. Etykieta przewozowa musi być naklejona na zewnętrznej górnej części przesyłki tak, aby kod kreskowy nie był zagięty i pozwalał się bez problemu skanować. Każde inne opakowane (także folia w kolorze czarnym) zostanie uznane za paczkę niestandardową.

Przykład dobrze zapakowanej opony Geis:

dobrze zapakowana opona Geis

Jeśli wysyłamy opony z felgami powinny być one dodatkowo zabezpieczone kartonem lub gąbką. Poza tym trzeba pamiętać, że kurier Geis wszystkie paczki o nieregularnych kształtach traktuje jako niestandardowe. Jeśli opona z felgą ma być nadana jako paczka standardowa, należy zapakować ją w karton.

Sprawdź oferty brokerów i wysyłaj z najlepszymi.