Tektura falista jako materiał gruby i wytrzymały

Tektura falista jest najgrubszym materiałem papierniczym o grubości do 5 milimetrów. Powstaje ze sprasowanych warstw masy papierniczej. Jest miksem ścieru drzewnego, szmat i makulatury. Ma różne kolory: biały, brązowy, szary. Znana jest tektura lita i falista. Z tektury falistej produkuje się opakowania zbiorcze. Tektura ma trzy fale: B, C, E (mikrofala). Tektury pięciowarstwowe tworzone są z połączenia różnych typów fal. Tektura falista zabezpiecza i amortyzuje. Stosowana jest w budownictwie, stolarstwie, branży spożywczej, AGD, motoryzacyjnej i wielu innych. Jest niezastąpiona podczas prac budowlanych oraz w transporcie. Jest gruba, chroni towary przed uderzeniem, zadrapaniem, urazami i czynnikami zewnętrznymi. Tektura falista sprzedawana jest w zwojach o szerokości 50, 60, 80, 100, 105, 120, 130 metrów bieżących. Arkusze mają szerokość od 10 do 130 centymetrów i długość od 10 do 250 centymetrów. Tektura falista stała się ważnym materiałem dla wielu firm.

Jak bezpiecznie zapakować delikatne przedmioty? Najlepszym rozwiązaniem będzie folia bąbelkowa.

Tektura falista jako ochronna warstwa

Tektura falista jest wytrzymała, praktyczna, tania i bardzo funkcjonalna. Tektura falista produkowana jest z dwóch lub więcej warstw połączonych ze sobą specjalnym spoiwem. Jest stabilna. Produkowana jest w 100 procentach z papierów pozyskiwanych z makulatury, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska. Można ją przetwarzać wielokrotnie. Idealnie nadaje się do wypełniania pustych przestrzeni, chroni narożniki oraz delikatne powierzchnie. Skuteczna jest jako wyściółka, nadaje się do przekładania, owijania, przykrywania. Sprawdzi się przy pracach malarskich i budowlanych. Ochroni parkiety, płytki ceramiczne, terakotę, panele oraz inne podłoża przed rozlaniem farby, kleju, oleju oraz innych substancji. Znakomicie tłumi dźwięki oraz pochłania parę wodną. Podczas przeprowadzek ochroni meble, szkło, porcelanę oraz wszelkie rzeczy, które są delikatne i kruche. Dzięki użyciu tektury nie poniesiemy żadnych strat podczas przewożenia takich delikatnych przedmiotów.

Folia stretch to najlepszy patent do owijania przedmiotów.

Tektura falista jako opakowanie

Opakowania z tektury falistej najlepiej nadają się do pakowania zbiorczego delikatnych przedmiotów. Połączenie co najmniej trzech warstw sprawia, że są one wytrzymałe, mają odpowiednią sztywność oraz dają duże bezpieczeństwo przechowywanym towarom. Tektura falista dostępna jest w czterech wariantach do wyboru. Folia dwuwarstwowa-formatki jest chętnie nabywana przez konsumentów w Polsce i poza jej granicami. Poza tym decydują się oni na dwuwarstwową folię w stumetrowych rolkach lub piętnastometrowych rolkach oraz trzywarstwową – formatki. Tektura falista jest ważnym składnikiem opakowań, asekuruje przewożone towary i pozwala je pakować zgodnie z wszystkimi regułami sztuki, zapewniając im bezpieczeństwo i znakomicie je chroniąc. Nie ma nic lepszego od tektury falistej stosowanej jako opakowanie lub przekładki między pakowanymi artykułami. Podsumowując, tektura falista jest świetnym opakowaniem, wydajnym oraz lepszym od folii oraz innych zabezpieczeń wykonanych z folii.

Do wysyłki dokumentów lub małych rzeczy bardzo dobrze sprawdzą się koperty kurierskie i inne.

Tektura falista do remontowania i pakowania

Producenci oferują takie rodzaje tektury jak tektura lita, tektura falista dwuwarstwowa, tektura falista trzywartstwowa. Są  to tylko niektóre produkty dostępne w szerokiej ofercie producenckiej.

Tektura falista dwuwarstwowa wykonana jest z wysokiej jakości papieru makulaturowego, dlatego jest w 100% ekologiczny, całkowicie przyjazny dla środowiska i w pełni biodegradowalny. Nie nieszczy natury i dzięki temu jest wysoko oceniany przez ekspertów.Tektura falista jest doskonałym produktem pakowym, zabezpieczającym i amortyzującym. Znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach, takich jak: budownictwo, stolarstwo, branża spożywcza, AGD, motoryzacyjna i wiele innych. Tektura falista jest potrzebna przy pracach remontowa-budowlanych, a także w transporcie. Dzięki swej grubości znakomicie zabezpiecza towary przed uszkodzeniem i zawilgoceniem. Konkludując, im więcej warstw ma tektura, tym bardziej jest wytrzymała, lepiej zabezpiecza i chroni. Potrzebna, a nawet niezbędna podczas transportu i remontu.

Dla większego bezpieczeństwa wysyłki warto stosować koperty bąbelkowe.

Tektura falista przyda się do pakowania i przenoszenia

Tektura jest najgrubszym materiałem papierniczym. Jej grubość wynosi aż do 5 milimetrów. Powstaje poprzez sprasowanie kilkunastu warstw masy papierniczej. Produkuje się ją z grubszych włókien ścieru drzewnego, szmat i makulatury. Nie dodaje się wypełniaczy. Znana jest tektura biała, brązowa, szara i techniczna. Znana jest tektura falista dwuwarstwowa stworzona z arkusza prostego i arkusza pofalowanego, tektura falista trzywarstwowa oraz tektura lita (gładka). Tektura falista jest produkowana poprzez połączenie kilku warstw papieru tzw. falą papierową. Dzięki temu jest sztywna, produkuje się z niej kartony. Najbardziej wytrzymała jest tektura falista pięciowarstwowa. Ostatnio produkuje się nawet  tekturę falistą siedmiowarstwową. Rozróżnia się trzy wysokości fal: A, B, C. Tektura z wysoką falą jest bardziej sprężysta, a tektura z niską falą ma większą odporność na zgniatanie płaskie i nadaje się do zadrukowania. Gramatura i rodzaj papierów używanych do produkowania tektury falistej przesądza o jakości i wytrzymałości tektury falistej.

Aby przesyłka była dobrze zabezpieczona warto zaopatrzyć się w dobre taśmy do pakowania i inne.

Tektura

Czym jest tektura, chyba każdy z nas doskonale wie. Według dokładnej definicji będzie to jednak jeden z najgrubszych papierniczych materiałów, który wykorzystywany będzie w wielu przypadkach, między innymi kiedy poskładać trzeba kartony, czy też wszelkiego rodzaju pudełka.

Tektura, posiada zazwyczaj grubość około pół milimetra i co więcej, będzie sprasowywana z kilku pojedynczych warstw specjalnie przygotowanej wcześniej masy papierniczej. Ścier drewny wykorzystywany do produkcji tektury jest o wiele grubszy niż w przypadku cieńszych materiałów papierniczych, dodatkowo łączony jest ze starymi szmatami oraz makulaturą i pozbawiony jest całkowicie wypełniaczy.

To właśnie w taki sposób powstawały będą w większości przypadków opakowania kartonowe, z których korzystamy na co dzień i w które pakowane są praktycznie wszelkiego rodzaju produkty, ułatwiają bowiem transport oraz zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

Dodatki do taśm do pakowania w większości przypadków znacząco ułatwiają pracę.

Tektura falista

Standardowa tektura falista, składała będzie się z warstwy papieru, która jest warstwą zewnętrzną oraz tektury falowanej. Takowa tektura falista dwuwarstwowa to niezwykle popularne rozwiązanie, jeżeli chodzi o wytwarzanie elementów amortyzujących oraz stosowanych w celach transportowych oraz zabezpieczających. Tektura tego typu wykorzystywana jest na przykład do zabezpieczania mebli, produktów RTV, AGD i wielu, wielu innych tym właśnie podobnych.

Opakowanie tekturowe dwufaliste stosowane są do pakowania wyrobów szklanych, ceramiki, produktów elektronicznych oraz części samochodowych i motoryzacyjnych. Jej ogromną zaletą jest duża wytrzymałość, zapewnienie stabilności podczas transportu i jednocześnie naprawdę niewysoka cena.

Co do dokładniejszej specyfikacji, występowała będzie ona w zwojach o szerokości od 40 do maksymalnie 120 centymetrów, według odgórnie narzucanych standardów. Oczywiście produkowane są także tektury faliste na zamówienia indywidualne, wtedy jednak ich ceny będą wyższe.

Modne i praktyczne torby papierowe.

Tektura falista trzywarstwowa

Tektura falista trzywarstwowa posiadała będzie trochę bardziej złożoną strukturę od standardowej tektury tego typu, różniąc się przede wszystkim tym, że posiada dwie, a nie jedną warstwę zewnętrzną, które uzupełnione są falowanym wypełnieniem. Jej zastosowanie to przede wszystkim produkcja niewielkich pudełek, które muszą być bardzo sztywne i wytrzymałe, a także wytwarzanie tego czym są przekładki tekturowe (niewielkie elementy służące do odgradzania powierzchni wewnątrz pudełek oraz kartonów).

Gramatura tektury falistej trzywarstwowej może być naprawdę różna, zazwyczaj jest to jednak 420g na metr kwadratowy. Chociaż taka odmiana ceny tektury jest bardzo wytrzymała, nie zawsze istniała będzie potrzeba jej stosowania. W przypadku transportu przedmiotów, które nie są narażone zbytnio na uszkodzenie lub mniej wartościowych, zupełnie wystarczająca będzie zwyczajna tektura dwuwarstwowa i wykonane przy jej pomocy opakowania, które również są sztywne i w miarę odporne na uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju.

Wysyłasz często paczki? Kartony są do tego idealnym rozwiązaniem.

Opakowania z tektury falistej na zamówienie

Chociaż tektura falista i wykonywane z niej opakowania tekturowe, zazwyczaj posiadają standaryzowane wymiary, formy oraz gramaturę, to praktycznie każdy tektura producent tego rodzaju materiału, będzie posiadał w swojej ofercie możliwość wykonania zarówno tektury jak i gotowych pudełek i kartonów na zamówienie. Koszt takowej usługi będzie oczywiście wyższy niż przygotowanie standardowej tektury, pozwala jednak dopasować rozwiązania do naszych potrzeb oraz wymagań, co będzie niezbędne między innymi przy transportowaniu przedmiotów bardzo niewymiarowych, czy też wyjątkowo podatnych na uszkodzenia, kruchych oraz wrażliwych.

Jako doświadczony i działający od wielu już lat na polskim rynku producent tektury litej, jesteśmy w stanie zaoferować Ci rozwiązania konkurencyjne cenowo, najlepsze pod względem jakościowym oraz dostosowane w pełni do Twoich potrzeb oraz wstępnych wymagań. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na tenże temat, już teraz zapoznaj się z treścią naszej strony albo skontaktuj bezpośrednio z jednym z naszych przedstawicieli. Dajemy Ci stuprocentową gwarancję, że z całą pewnością nie będzie zawiedziony i jednocześnie w pełni zadowolony!

Do transportu obrazów polecamy tuby.

Przekładki tekturowe

Standardowe przekładki tekturowe, wykonywane mogą być z tektury zarówno dwuwarstwowej, jak i nawet pięciowarstwowej i posiadać dowolne wymiary, dostosowane do naszych potrzeb. Takowe przekładki idealnie sprawdzały będą się w przypadku oddzielenia od siebie, zabezpieczenia i zamortyzowania poszczególnych partii i warstw towaru w jednym pudełku lub też na jednej palecie.

Producent tektury litej i takowych przekładek tekturowych zapewnia nam praktycznie zawsze, że naturalne walory materiałów wykorzystywanych w produkcji, dadzą gwarancję niezawodności oraz najwyższej jakości. Ozdobne walory tego rozwiązania powodują, że sprawdza się ono przy pakowaniu świec, bombek choinkowych i wielu, wielu innych tym właśnie podobnych.

Więcej informacji na tenże temat, szczególnie jeżeli interesują Cię ceny tektury wykorzystywanej do tworzenia przekładek, będziesz mógł znaleźć w sieci internetowej. Zapraszamy Cię między innymi do odwiedzenia naszej strony i dokładniejszego zaznajomienia się z przygotowaną specjalnie dla Ciebie ofertą.

Doskonałym narzędziem do estetycznego pakowania przesyłek jest papier pakowy.

Różnorodne zastosowanie tektury

Tektura tworzona jest z masy papierniczej i jest najgrubszym i najwytrzymalszym z dostępnych wyrobów papierniczych. Dzięki temu materiałowi stworzyć będziemy mogli naprawdę różne tworzywa oraz przedmioty, najbardziej popularne z nich to między innymi tektura falista dwuwarstwowa oraz inne jej odmiany posiadające większą ilość warstw, które świetnie zabezpieczają towary podczas transportu i amortyzują je, na przykład w czasie upadku, czy też uszkodzeń mechanicznych.

Tektura falista ozdobna, może posiadać także znaczne walory estetyczne i służyć do pakowania wszelkiego rodzaju przedmiotów i prezentów. Na rynku znajdziemy ogromną liczbę ładnych i posiadających na sobie naniesione grafiki, wzory oraz kolory kartonowych i tekturowych pudełek, które powszechnie wykorzystywać będziemy w naszych domach. Ogromną zaletą jest tutaj fakt, że ceny tektury nie należą do najwyższych i będziemy mogli zdobyć wykonane przy jej pomocy produkty naprawdę niedrogo.

Aby przewieźć bardzo ciężkie przesyłki przydatne będą wózki transportowe i magazynowe.