Wózki transportowe potrzebne w codziennej pracy

Wózek transportowy służy do transportu wewnętrznego o zasięgu ograniczonym i ruchu przerywanym  transportu ładunków. Znane są wózki jezdniowe i szynowe. Wózek platformowy ma burty, wózek jezdniowy służy do przewożenia towarów jezdnią. Wózkiem torowym przewieziemy towary po torach kolejowych lub tramwajowych. Wózek ręczny jest uruchamiany dzięki sile mięśni transportującego go, można go ciągnąć lub pchać. Wózek samobieżny jest wózkiem silnikowym. Wózek prowadzony jest poruszany przez operatora. Oprócz tego znane są wózki elektryczne, akulumatorowe. Wózek spalinowy oraz wózek spalinowo-elektryczny potrzebne są w magazynie. Wózki transportowe mają zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych, na ulicach, na dworcach i w wielu innych miejscach.  Znane są też wózki składane oraz wózki paletowe. Podsumowując, wózki są potrzebne, używane do prac magazynowych, logistycznych oraz wszelkich innych. Ułatwiają codzienną pracę, pozwalają oszczędzić siły.

Jak bezpiecznie zapakować delikatne przedmioty? Najlepszym rozwiązaniem będzie folia bąbelkowa.

Wózki magazynowe

Wózki magazynowe są to wysokiej jakości urządzenia do transportu poziomego z napędem elektrycznym, Diesla i gazowym. Można kupić nowe i używane wózki magazynowe. Wózki spalinowe dostępne są do każdego rodzaju zastosowań. Zapewniają wygodę pracy oraz bezpieczną eksploatację wózków. Mają szerokie stopnie, wygodne i ergonomiczne fotele, inteligentną elektronikę kabiny kierowcy. Od 150 do 1600 kilogramów mieści się w takim wózku. Prowadzenie magazynu bez wózka magazynowego byłoby niemożliwe. Znane są wózki składane, wózki gospodarcze, wózki paletowe, paleciaki, wózki ręczne, taczki, wózek platformowy, wózki do transportu, wózki meblowe, wózki dwukołowe, wózki platformowe, wózki magazynowe ręczne, wózek składany transportowy, wózki schodowe. W sprzedaży dostępne są wózki nowe i używane. Te ostatnie można regenerować i odnawiać. Podsumowując, wózki magazynowe oszczędzają czas i siły pracowników magazynu. Praca jest usprawniona, pracownik nie jest przemęczony. Cóż może być lepszego?

Wózki transportowe firmy kupują

Wózki transportowe firmy kupują. Są to wózki nieodzowne w każdej firmie, służące do transportu wewnętrznego, do przewozu paczek, urządzeń, czasem mebli, gdy w firmie przeprowadzany jest remont oraz przenoszone są meble. Są to wózki składane, a inaczej rzecz ujmując wózki gospodarcze albo też wózki paletowe. Są tak zwane wózki platformowe, wózki zaciskowe oraz wózki jezdniowe, wózki torowe, wózki ręczne i wózki samobieżne. Niektóre wyglądem przypominają wózki w markecie, inne są pionowe, rozkładane lub nie. Niektóre są wózkami ręcznymi uruchamianymi siłą mięśni, a inne uruchamiają silniczki elektryczne. Praktyczne są wózki akumulatorowe lub elektryczne. Podsumowując, po cóż dźwigać ciężkie przedmioty, męczyć się i tracić zdrowie, gdy można kupić wózek i oszczędzać kręgosłup i siły fizyczne. Lepiej skupić się na takim podejściu do sprawy, zadbać o pracowników i firmowe dobra. Nie wolno ryzykować ludzkim zdrowiem i zmuszać nikogo do dźwigania ponad siły. Lepiej zainwestować w wózki transportowe.

Folia stretch to najlepszy patent do owijania przedmiotów.

Wózki magazynowe niezbędne w magazynie

Wózki magazynowe są niezbędne w magazynie. Jest kilka typów takich wózków: ręczne, platformowe, paletowe, widłowe. Wózki ręczne są inaczej nazywane paleciakami. Wózki paletowe potrzebne są do prac załadunkowych i rozładunkowych. Mogą one mieć udźwig od 500 do 3500 kilogramów, długość wideł wynosi od 800 do 2000 milimetrów. Do palet o obniżonej wysokości stosuje się wózki niskoprofilowe, a do prac na pochyłościach wózki z hamulcem. Barierka zabezpieczająca wysoki ładunek przed przechyleniem jest niezbędna. Wózki platformowe dzieli się na nożycowe, składane, burtowe, osiatkowane, o przeznaczeniu specjalnym. Wózki platformowe są przydatne, funkcjonalne i zajmują bardzo mało miejsca. Wózki taczkowe są idealne do przewożenia butli, beczek, paczek, worków, towarów luzem. Najlepiej, gdy są wyposażone w koła pneumatyczne zapewniające transport towaru po różnych typach nawierzchni, także powierzchniach wyboistych i nierównych. Podsumowując, o wózkach magazynowych można pisać wiele – są jeszcze wózki meblowe, wózki schodowe, wózki dwukołowe. W bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. I to jest najważniejsze.

Wózki transportowe – przyjaciel magazyniera

Transport jest przewożeniem towarów lub osób w określonym czasie, na określonej trasie. Wózki transportowe służą do transportowania towarów i dóbr na określonej trasie, najczęściej w magazynie lub w hali magazynowej lub między halami. Są to pojazdy o określonych parametrach, pomagające prowadzić działalność. Dzięki nim nie trzeba używać siły ludzkich mięśni do przewożenia towarów lub produktów. Wózki transportowe mają kilka rodzajów – są wózki widłowe gazowe, wózki widłowe spalinowe, elektryczne wózki widłowe, wózki widłowe boczne. Znane są także wózki składane, wózki gospodarcze, wózki paletowe, wózki ręczne, taczki, wózek platformowy, wózki do transportu, wózki meblowe, wózki dwukołowe, wózki platformowe, wózki magazynowe ręczne, wózek składany transportowy, wózki schodowe. Transport towarów wózkiem oszczędza czas, wysiłek i usprawnia transport towarów i dóbr. Są przyjaciółmi magazynierów, niezbędnymi na co dzień i przydatnymi w codziennej pracy.

Do wysyłki dokumentów lub małych rzeczy bardzo dobrze sprawdzą się koperty kurierskie i inne.

Wózki transportowe jako środek transferu

Wózki transportowe są środkiem transferu na krótkich trasach. Wózek transportowy służy do transportu wewnętrznego o zasięgu ograniczonym i ruchu przerywanym  transportu ładunków. Znane są wózki jezdniowe i szynowe. Oprócz tego znane są wózki elektryczne, akumulatorowe. Wózek spalinowy oraz wózek spalinowo-elektryczny potrzebne są w magazynie, usprawnią pracę i pomogą w szybkim przewożeniu towarów z punktu A do punktu B. Trudno przecenić ich wagę, znaczenie oraz zastosowanie w codziennym prowadzeniu magazynu lub firmy spedycyjnej. Nie można przecież wozić towarów i produktów wózkami ręcznymi lub przenosić ich siłą ludzkich mięśni. Wózki wielokierunkowe są fenomenalnym wynalazkiem do wykorzystania w krętych i wąskich korytarzach, dlatego znajdą zastosowanie w niewielkich halach magazynowych mających wiele zakamarków i przewężeń. Podsumowując, wózki transportowe są nieodzowne w codziennej pracy i działaniu, pomagają w transporcie, usprawniają i racjonalizują pracę całego zespołu w magazynie lub firmie.

Wózki transportowe – krótka historia wózka widłowego

Wózki jezdniowe podnośnikowe są nazywane wózkami widłowymi, są przystosowane do przewozu materiałów o sporej wadze. Można je stosować do transportu na krótkich trasach oraz w magazynie.

Najbezpieczniej umieścić materiał na paletach, zabezpieczyć go przed rozsypaniem. Pierwsze wózki widłowe pojawiły się w latach dwudziestych 20. wieku. Produkowało je wówczas niewiele firm, obecnie są to dość często użytkowane wózki i bardzo praktyczny sposób transportowania towarów i dóbr. Można zakupić nowe i używane wózki widłowe. Popularne są także kursy obsługi wózków widłowych. Po ukończeniu takiego kursu, zdaniu egzaminu i zdobyciu odpowiednich uprawnień znacznie łatwiej znaleźć intratną pracę. Jeżeli firma nie planuje zakupu wózków widłowych, to może wynająć je na krótszy lub dłuższy termin. Warto pomyśleć o takim nabytku, ponieważ pomoże on usystematyzować funkcjonowanie magazynu lub firmy spedycyjnej albo przynajmniej o wypożyczeniu takich pojazdów na jakiś czas.

Dla większego bezpieczeństwa wysyłki warto stosować koperty bąbelkowe.

Wózki magazynowe – jak wybrać dostawcę?

Wózki magazynowe można stosować w magazynach, sklepach, samochodach transportowych. Najlepsze wózki magazynowe cechują niezawodność, funkcjonalność, precyzja wykonania, bezpieczeństwo stosowania. Dobre firmy oferują serwis, części zamienne takie, jak kółka i rolki. W ramach serwisu powinny być wykonywane przeglądy, konserwacje, naprawy w ramach gwarancji oraz pogwarancyjne. Jeżeli firma oferuje także wózki zastępcze oraz nieodpłatny transport zreperowanych wózków magazynowych, to oznacza, że warto zainteresować się jej ofertą. Oczywiście najpierw sporządza się dokładne badanie rynku, porównuje usługi, ceny, jakość świadczonych prac oraz poszukuje się opinii użytkowników o firmie i jej ofercie. Z wyborem nie należy się spieszyć, najważniejsza bowiem jest jakość usług. Znane są wózki składane, wózki gospodarcze, wózki paletowe, paleciaki, wózki ręczne, taczki, wózek platformowy, wózki do transportu, wózki meblowe, wózki dwukołowe, wózki platformowe, wózki magazynowe ręczne, wózek składany transportowy, wózki schodowe.

Wózki magazynowe – ile kosztują?

Ceny wózków magazynowych są bardzo zróżnicowane. Można je kupić za 1, 2, 3, 5, a nawet prawie 8 tysięcy złotych. W promocji dostępne są wózki w cenie poniżej 800 złotych. Wszystko zależy od producenta oraz stanu wózka, czyli jego zużycia. Oczywistym jest, że wózki używane są tańsze, ale nie zawsze warto oszczędzać na jakości. Wiele zależy od budżetu firmy oraz planów rozwojowych. Jeśli wózki potrzebne są w krótszym wymiarze czasu, to wówczas warto wypożyczyć je i użytkować według naszych potrzeb. Jeżeli wiążemy swoją przyszłość z daną branżą, to kupujemy wózki dobrej jakości, nowe, przeliczając wartość inwestycji oraz przewidując ich amortyzację. Zadbajmy także o zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników, którzy zapewnią odpowiednią obsługę urządzeń, nie doprowadzą do wypadku i nie przysporzą nam strat finansowych, więcej będą dla nas twórcami zysku oraz powodzenia finansowego firmy. Wózki paletowe z szerokimi widłami na pewno przydadzą się w firmie, ułatwiając jej funkcjonowanie oraz usprawniając pracę zatrudnionych w firmie osób.

Aby przesyłka była dobrze zabezpieczona warto zaopatrzyć się w dobre taśmy do pakowania i inne.

Wózki magazynowe – opis urządzeń

Wózki magazynowe należą do popularnych i niezbędnych w firmie urządzeń i maszyn. W pracy w magazynie czy dużym sklepie dobrze sprawdzą się wózki paletowe ręczne, wózki paletowe elektryczne, wózki podnośnikowe ręczne, wózki podnośnikowe półelektryczne oraz wózki podnośnikowe elektryczne. Pomagają one transportować towary i oszczędzają mięśnie oraz kręgosłupy pracowników. Wysięgniki, wózki platformowe oraz bagażowe czasem także się przydają – wszystko zależy od potrzeb firmy i profilu jej działania. Jeżeli klient nie decyduje się na zakup wózka, to może zainteresować się jego wynajmem. Zazwyczaj wynajmuje się kilka lub kilkanaście wózków, na krótszy lub dłuższy czas. Długość trwania umowy najmu to kwestia uzgodnień i negocjacji między najmującym i wynajemcą. Podobnie jak cena takiej usługi. Podsumowując, wózki magazynowe oszczędzają czas i siły pracowników magazynu. Usprawniają prace, przyspieszają realizację zadań i działań, pomagają pracodawcy i pracownikom w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Szeroka gama wózków transportowych

Wykorzystywane na placach budów, w magazynach, dużych sklepach i praktycznie wszędzie tam gdzie konieczne jest przetransportowanie pokaźniejszych paczek, przedmiotów lub też materiałów. Wózki transportowe, bo o nich właśnie mowa, występować będą mogły w naprawdę różnego rodzaju formach i formatach – znajdziemy zarówno takie, które napędzane są siłą ludzkich rąk, elektryczne spalinowe, posiadające dodatkowe platformy lub dyszle umożliwiające transport palet jak i standardowe wózki magazynowe o ogromnym udźwigu, dużej zwinności oraz możliwości dopasowania się do praktycznie wszystkich warunków.

Poszczególne z nich dopasowane są do zróżnicowanych działań, z tego też powodu na dużych halach i w dużych magazynach natkniemy się na różne wózki magazynowe, w zależności od tego jaką rolę mają pełnić i jaka funkcja jest im ostatecznie przypisana. Już nawet najprostsze wózki magazynowe ręczne, mogą być dużym ułatwieniem przy transporcie i pozwolić na przewiezienie rzeczy, które ważą po kilkaset kilo, bez zbyt dużego wysiłku!

Dodatki do taśm do pakowania w większości przypadków znacząco ułatwiają pracę.

Producent wózków transportowych

Szukasz wytwórcy, który jest w stanie zapewnić Ci najlepsze wózki transportowe, dostosowane do Twoich potrzeb, wymagań oraz możliwości finansowych? Szukasz wózków, które będą dopasowane zarówno do małych hal produkcyjnych, ogromnych magazynów jak i wielkich supermarketów? W takim razie, koniecznie powinieneś zapoznać się z naszą ofertą i postawić na wózki do transportu, które pragnęlibyśmy Ci zaoferować!

W naszym asortymencie znajdziesz na przykład wózki platformowe z dyszlem, ale i również wózki magazynowe ręczne, wózki schodowe oraz posiadające szeroki zakres możliwości wózki paletowe, które sprawdzają się praktycznie w każdym rodzaju działalności.

To, co będzie nas najbardziej wyróżniało, to niezaprzeczalnie najwyższa jakość wykonania, najlepsze materiały, współpraca z cenionymi dostawcami i naprawdę konkurencyjne ceny na rynku, które sprawiają, że z naszych usług skorzystała już ogromna liczba konsumentów!

Wózek do transportu po schodach

Wśród wszystkich wózków transportowych, wyróżniał będzie się z pewnością wózek do transportu po schodach, który jest wózkiem ręcznym, przeznaczonym do operowania przez jedną osobę. Dzięki niemu, przeniesienie nawet na wysokie kondygnacje ciężkich przedmiotów, będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Zazwyczaj jednak, stosuje się ograniczenie udźwigu takowych wózków do maksymalnie 150 kilogramów, chodzi tutaj bowiem przede wszystkim o kwestie bezpieczeństwa – transportowanie rzeczy cięższych samemu, po konstrukcji schodów, może bowiem skończyć się niekorzystnie w razie nieuwagi i zbyt ciężkiego ładunku.

Takowe wózki, to zazwyczaj wózki składane, kołowe, dzięki czemu ich przechowywanie jest zdecydowanie łatwiejsze, podobnie jak transport z jednego miejsca na miejsce. Ich uniwersalna konstrukcja pozwala na transport przedmiotów o różnych gabarytach oraz kształtach i podobnie jak inne wózki ręczne, zapewniały będą one dosyć spory komfort oraz bezpieczeństwo.

Modne i praktyczne torby papierowe.

Wózki paletowe

Typowe wózki paletowe okazują się niezbędne jeżeli chodzi o wykonywanie robót wyładowczych oraz załadowczych, które miejsce mają w halach, magazynach, wszelkiego rodzaju pomieszczeniach logistycznych, w centrach handlowych, dużych sklepach i tym właśnie podobnych.

Standardowe wózki transportowe do palet, bardzo często zwane po prostu paleciakami, pozwalają nie tylko na bardzo komfortowe przemieszczenia ładunków, ale także na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i zagwarantowanie pracownikom, że nic im nie grozi, nawet przy pracy z bardzo ciężkim ładunkiem. Wózki paletowe, o których mowa, mogą być zarówno ręczne, posiadać elektryczne wspomaganie kierowania oraz spalinowe, gdzie zasiadamy normalnie za kierownicą takiego wózka i na jego widły umieścić możemy naprawdę spore ciężary. Oczywiście takowe najbardziej zaawansowane paleciaki nie będą należały do najtańszych i ich zakup może nas sporo kosztować, z drugiej jednak strony sprawdzić mogą się naprawdę w bardzo wielu sytuacjach i okazać inwestycją, która będzie w stanie szybko się zwrócić.

Wózki do transportu w magazynach

Praca w dużych magazynach, bez sprzętu jakim jest wozek platformowy, wydaje się być praktycznie niemożliwa. Wysokie półki, do których normalnie nie mamy dostępu, bardzo ciężkie towary, ogromne palety i wiele, wiele innych tym właśnie podobnych, których nie będziemy w stanie przetransportować przy wykorzystaniu siły własnych mięśni. Kiedy otrzymamy jednak, nawet najprostsze wózki ręczne, bez problemu możemy przewieźć ciężary kilkukrotnie większe od masy naszego ciała, nie męcząc się przy tym zbytnio.

W dzisiejszych czasach, praca w magazynach, praktycznie całkowicie opierała będzie się o różnego rodzaju wózki taczkowe, czy też wózki platformowe z dyszlem i tak dalej. Oczywiście poszczególne z nich będą dopasowane do różnego rodzaju zadań, z tego też powodu, na dużych halach i w dużych magazynach konieczne jest posiadanie wózków różnego rodzaju. Te najbardziej wytrzymałe, nie dość, że posiadały będą wysięgniki na kilka metrów w górę, to dodatkowo będą umiały unieść naprawdę ciężkie przedmioty.

Wysyłasz często paczki? Kartony są do tego idealnym rozwiązaniem.

Wózek magazynowy

Standardowe wózki magazynowe, odgrywają w dzisiejszych czasach niezwykle ważną oraz istotną rolę. Przede wszystkim, praca bez nich w większości hal produkcyjnych oraz większych obiektów, w których przechowywane są towary, jest praktycznie niemożliwa oraz niewykonalna.

W magazynach spotkać będziemy mogli różne wózki, których głównym zadaniem jest ułatwienie pracy wykonywanej przez ludzi – mogą to być zarówno wózki paletowe, wszelkiego rodzaju taczki oraz o wiele bardziej zaawansowane technologiczni wózki platformowe z dyszlem, czy też wszelkiego rodzaju podnośniki, wózki widłowe i wiele, wiele innych tym właśnie podobnych. Praca na dzisiejszym magazynie jest dzięki nim nie tylko wygodniejsza, szybsza i sprawniejsza, ale przede wszystkim zdecydowanie bezpieczniejsza, co jest zauważalne na praktycznie pierwszy rzut oka. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, odwiedź pierwszy lepszy magazyn, do którego uda Ci się uzyskać dostęp.

Do transportu obrazów polecamy tuby.

Praca w nowoczesnym magazynie

Dzisiejsze wielkie i rozbudowane magazyny, działać będą w oparciu o systemy informatyczne oraz bazy danych, dzięki którym dokładnie wiemy w jakiej części magazynu oraz na jakiej półce dokładnie mieści się dany produkt. Dodatkowo, po jego dostarczenie wysłać możemy zautomatyzowane wózki platformowe, które odpowiednio zaprogramowane, dostarczą go bezpiecznie w wybrane przez nas miejsce na terenie magazynu.

W nowoczesnych magazynach oraz dużych halach, znajdujemy także szereg innych akcesoriów oraz pojazdów, których głównym celem jest ułatwianie życia człowiekowi. Z tego też powodu znajdziemy tutaj różnego rodzaju wózki ręczne paletowe, która jak sama nazwa wskazuje świetnie nadają się do przewożenia palet, nie obciążając nas przy tym zbytnio oraz wiele, wiele innych tym właśnie podobnych elementów, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. To właśnie dzięki nim, pracownicy magazynów mogą czuć się bezpiecznie oraz mają świadomość, że pracują w naprawdę komfortowych warunkach.

Zastosowanie taczki

Taczka, to jeden z najprostszych akcesoriów, czy też prymitywnych pojazdów, który będzie wykorzystywany do transportowania wszelkiego rodzaju przedmiotów, które normalnie dla człowieka byłyby zbyt ciężkie lub z powodu swojego stanu skupienia albo gabarytów niemożliwe do udźwignięcia. Taczki posiadają zazwyczaj tą samą budowę i składają się z dwóch uchwytów, czy też krótkich dyszli, za które będzie je dźwigać, pchać oraz nimi kierować. Dyszle te doczepione są do powierzchni przeznaczonej na załadunek, posiadającej zazwyczaj pojemność kilkuset lub nawet kilku tysięcy litrów z wysokimi burtami, aby nic z takowej taczki nie wypadło oraz przednią burtą wykonaną pod nachyleniem, aby ułatwić opróżnianie takowej taczki. W końcowej części powierzchni ładunkowej, od dołu, przymocowane jest natomiast koło i to właśnie na nie przenoszony jest cały środek ciężkości – dzięki niemu więc pchanie jest o wiele wygodniejsze, a odczuwalny ciężar zdecydowanie mniejsze.

Na podobnych zasadach działały będą także wszelkie inne wózki magazynowe ręczne, dzięki którym możemy przetransportować naprawdę wydawać by się mogło zbyt ciężkie dla nas przedmioty.

Doskonałym narzędziem do estetycznego pakowania przesyłek jest papier pakowy.

Producent wózków magazynowych

Witamy Cię serdecznie na naszej stronie! Jeżeli tutaj trafiłeś to niezaprzeczalnie interesując Cię wózki magazynowe. Z całą pewnością nie mogłeś trafić lepiej, gdyż nasza firma posiada ogromne doświadczenie w projektowaniu, tworzeniu oraz sprzedaży sprzętów tego typu.

Wiemy, że dzisiejsze prace magazynowe muszą być jak najbezpieczniejsze, przeprowadzane szybko, wydajnie i w komfortowych warunkach, z tego też powodu oferujemy wózki gospodarcze najwyższej jakości, dostosowane do potrzeb zarówno niewielkich i prostych prac, jak i idealne do transportowania sporej partii materiałów, dużych gabarytów oraz pokaźnych ciężarów.

Jeżeli chcesz dokładniej dowiedzieć się jakie wozki transportowe są dostępne w naszej ofercie, już teraz powinieneś odwiedzić naszą oficjalną stronę internetową, gdzie cały asortyment jest dokładnie i precyzyjnie opisany! Mamy nadzieję, że któryś z produktów przypadnie Ci do gustu i wkrótce zostaniesz naszym klientem – specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy atrakcyjne rabaty!

Wózki ręczne do palet

Bardzo popularne w supermarketach oraz większych sklepach samoobsługowych oraz wszędzie tam gdzie do czynienia mamy z paletami. Chodzi tutaj oczywiście o wózki ręczne paletowe, których konstrukcja jest na tyle specyficzna i charakterystyczna, że każdy powinien je kojarzyć. Składają się one zazwyczaj jakby z dwóch, bardzo długich wideł, pod którymi montowane są kółka, całość jest natomiast uzupełniona ruchomym i umożliwiającym skręcanie oraz podniesienie do góry wideł, dyszlem.

Dodatkowo, takowe wózki paletowe, mogą posiadać elektryczne wspomaganie, które sprawia, że albo prowadzone są automatycznie albo też jeszcze bardziej redukują ciężar znajdujących się na nich przedmiotów. Dzięki temu, korzystanie z takowych paletowych wózków ręcznych jest tak popularne, pozwala bowiem na redukcję wysiłku podczas pracy i zwiększa bezpieczeństwo operowania dużymi i ciężkimi przedmiotami! Jedynym minusem tego rozwiązania jest fakt, że jest dosyć drogie, pomimo swojej ogromnej popularności i powszechności. Jeżeli szukasz tańszej alternatywy, zawsze możesz postawić na wózki składane.

Tektura falista zdecydowanie sprawdza się jako wytrzymała, ochronna warstwa przesyłek.