Papier pakowy

Papier pakowy czyli papier celulozowy brązowy jest bardzo twardym papierem. Znakomicie nadaje się do owijania paczek lub zabezpieczania różnorodnych przesyłek, chroniąc je przed zniszczeniem i uszkodzeniem. Bywa również używany przez lakierników samochodowych ze względu na jego strukturę. Ten rodzaj papieru ma zwartą strukturę i nie występuje tzw. złuszczanie się warstw papieru. Poprzez to nie wydzielają się mikrowłókna, które utrudniają proces lakierowania i usztywniania. Papier pakowy używany jest również do zapełniania pustych przestrzeni w paczkach, asekurując w ten sposób przesyłane towary. Papier pakowy nadaje się do pakowania produktów spożywczych oraz wszelkich innych artykułów. Wysoka jakość naszego papieru została doceniona przez klientów. Papier pakowy produkuje się z makulatury, jest zatem papierem ekologicznym. W papier pakowy zawija się szkło, ceramikę, książki, wszelkie inne paczki. W pracy i w domu taki papier na pewno się przyda. Podczas przeprowadzek też.

Jak bezpiecznie zapakować delikatne przedmioty? Najlepszym rozwiązaniem będzie folia bąbelkowa.

Papier pakowy przydatny w firmie i w domu

Papier pakowy używany jest do pakowania przedmiotów, paczek, produktów spożywczych. Bez takiego papieru trudno byłoby pakować różne artykuły. Papier pakowy dzieli się na papier biały, papier brązowy oraz papier szary makulaturowy. Najczęściej używa się go do pakowania paczek oraz książek i wysłaniem ich za pośrednictwem np. poczty. Taki papier używany jest również przez lakierników samochodowych. Stosuje się go także jako przekładki towarów składowanych na paletach albo jako środek do wypełnienia pustych luk w dużych opakowaniach, tzw. opakowaniach zbiorczych. Dzięki temu towary są przewożone bezpiecznie i stabilnie. Papier pakowy brązowy jest wyposażony w atest spożywczy, czyli świetnie nadaje się do pakowania wszelkiego rodzaju artykułów spożywczych, nie czyniąc im żadnej szkody. Papier pakowy może być sprzedawany w formie arkuszy, ale znany jest też papier pakowy na rolce. Konkludując, papier pakowy pozwala pakować i chronić przedmioty, książki oraz produkty.

Folia stretch to najlepszy patent do owijania przedmiotów.

Papier pakowy – do pakowania i malowania

Papier pakowy przydaje się do pakowania paczek, które chcemy przesłać pocztą lub pakowania pudełek kartonowych. Papier pakowy można kupić w arkuszach lub rolkach. Papier pakowy, czyli papier celulozowy brązowy, jest bardzo twardym papierem. Znakomicie nadaje się do owijania paczek lub zabezpieczania różnorodnych przesyłek, chroniąc je przed zniszczeniem i uszkodzeniem. Nieraz zdarza się wykładać takim papierem mieszkanie podczas remontu. Papier pakowy jest także niezbędny do rysunków – przedszkolaki uwielbiają rysować ogromne plakaty właśnie na papierze pakowym. Nieraz z papieru pakowego robią także wycinanki lub przygotowują papeterie. Możliwości jest wiele -tyle ile ma ludzka wyobraźnia, fantazja przedszkolaka oraz wyobraźnia pani przedszkolanki lub nauczycielki wychowania plastycznego. Podsumowując, zastosowania papieru pakowego mogą być praktyczne lub abstrakcyjne. Decyzje podejmuje nauczycielka, uczeń lub pracownik danej firmy. Prywatnie z papieru pakowego korzystamy najczęściej do pakowania paczek.

Do wysyłki dokumentów lub małych rzeczy bardzo dobrze sprawdzą się koperty kurierskie i inne.

Papier pakowy – nie szary, lecz kolorowy

Papier pakowy jest niezastąpiony, niezbędny i nieoceniony w codziennym życiu. Można zapakować w niego paczkę lub wypełnić nim luki w paczkach. Ma wiele zastosowań – pakujemy w niego produkty spożywcze, materiały budowlane, używamy podczas remontu. Do takich celów używany jest papier pakowy szary. Natomiast papier pakowy kredowy jest używany np. do pakowania prezentów. Szary pakowy także nadaje się do pakowania prezentów świątecznych pod warunkiem jednak, że ozdobi się go odpowiednimi motywami, np. nadrukami reniferów, choinek, Mikołajów, zielonych gałązek, itp. Na Walentynki odpowiedni będzie papier ozdobiony czerwonymi serduszkami lub napisami „Kocham Cię” lub „I love you”. W zależności od okazji kupujemy papier i pięknie pakujemy w niego prezenty. Podsumowując, prozaiczny szary papier pakowy może pełnić także inne role i zadania. Granice wyznacza fantazja, a o pięknie decydują odpowiedni nadruk i kolorowa, błyszcząca wstążeczka do przewiązania takiego podarunku.

Dla większego bezpieczeństwa wysyłki warto stosować koperty bąbelkowe.

Papier pakowy – przyjazny naturze

Papier makulaturowy powstaje wskutek recyklingu. Jest on w 100% naturalny, tworzy się go z surowców wtórnych i jest biodegradowalny. Głównie wykorzystuje się go do pakowania przedmiotów. Papier makulaturowy rozkłada się szybko, nie zaśmieca natury, nie trzeba wywozić go na wysypisko. Jest ekologiczny, nie jest delikatny, biały ani wytworny, ale przyjazny dla otoczenia, co ma spore znaczenie. Papier pakowy nadaje się do pakowania produktów spożywczych, chemicznych, drogeryjnych, zabawek. W papier pakowy zawija się również szkło, ceramikę, książki, wszelkie inne paczki. W pracy i w domu taki papier na pewno się przyda. Jest on również niezastąpiony i niezrównany podczas remontów i przeprowadzek. Nie ma nic lepszego niż wyłożenie powierzchni, np. podłóg, szarym papierem pakowym. W taki papier można także zawinąć rzeczy, zabezpieczając je w ten sposób przed zachlapaniem farbą. Szary kolor takiego papieru nie jest przeszkodą w takim zastosowaniu. Najważniejsza jednak jest ekologia, a papier pakowy jest w pełni ekologiczny.

Aby przesyłka była dobrze zabezpieczona warto zaopatrzyć się w dobre taśmy do pakowania i inne, a dodatki do taśm do pakowania w większości przypadków znacząco ułatwiają pracę.

Papier do pakowania

Każdego dnia, zarówno w sklepach spożywczych, jak i wielu innych punktach handlowych oraz usługowych, sięgać będziemy po papier pakowy, który wykonywany jest z różnego rodzaju materiałów, posiadając różnego rodzaju właściwości. W papier taki zawijamy między innymi sery, wędliny, alkohol, bardzo często zdarza się także, że szereg innych kupowanych na wagę produktów spożywczych. Takowy papier pakowy makulaturowy, często wykorzystywany jest do wykonywania małych torebek, czy też prostych pojemników, do jeszcze wygodniejszego transportowania danych produktów.

Branża spożywcza to jednak nie jedyne miejsce, gdzie będziemy w stanie natknąć się na papier pakowy. Owijane będą w niego także inne przedmioty i to naprawdę bardzo duża ich różnorodność – spotkamy się z nim także w sklepach z narzędziami, akcesoriami metalowymi i w wielu, wielu innych miejscach, w których na pierwszy rzut oka z całą pewnością byśmy się go nie spodziewali.

Modne i praktyczne torby papierowe.

Produkcja papieru pakowego

Produkcją papieru pakowego zajmujemy się już od ponad kilkudziesięciu lat, dzięki czemu udało nam się zdobyć zaufanie klientów oraz wypracować pozycję niezaprzeczalnego lidera, jeżeli chodzi o papier pakowy producent. Obecnie korzystamy z najbardziej nowoczesnych urządzeń do jego wytwarzania, gwarantując klientom jeszcze wyższą jakość i jeszcze niższe koszty.

W naszej ofercie znajduje się zarówno papier standardowy, jak i papier pakowy na rolce, a także papier siarczanowy i wiele, wiele innych tym właśnie podobnych. Specjalnie na życzenie naszych klientów oraz największych odbiorców jesteśmy w stanie wykonać specjalne nadruki na tymże papierze, dzięki czemu będzie on kojarzył się z Twoją marką, firmą albo logiem, czy też produktem, który będziemy nim zawijać!

Chcesz uzyskać więcej informacji? W takim razie odwiedź naszą stronę internetową i zapoznaj się z przygotowaną specjalnie dla Ciebie ofertą! Dajemy Ci gwarancję, że z pewnością tego nie pożałujesz, a będziesz mógł sporo na tym zyskać!

Wysyłasz często paczki? Kartony są do tego idealnym rozwiązaniem.

Papier pakowy z nadrukiem

Nadruki wykonywane są dzisiaj praktycznie na wszystkich akcesoriach, które mogą pełnić jakąkolwiek formę promocyjną lub reklamową. Nie chodzi tutaj już tylko i wyłącznie o odzież, kubki, smycze i długopisy, ale nawet o serwetki w restauracjach, opakowania na wykałaczki i tak dalej. Jak się okazuje, świetnym miejscem na umieszczenie logo Twojej firmy, będzie także papier pakowy natronowy!

Papiery pakowe wykorzystywane są praktycznie w każdym sklepie, nie tylko spożywczym i będzie się zawijało w nie ogromną ilość towaru, czy też umieszczało go w wykonanych z tego właśnie materiału torebkach. Szary papier pakowy z nadrukiem od wielu lat skutecznie wykorzystują już producenci wódki, którzy nanoszą na niego właśnie swoje logo, hasła reklamowe i wiele, wiele innych tym właśnie podobnych.

Oczywiście jeżeli papier pakowy na rolce będzie służył do owinięcia ryby, to logo na nim nic nie da, jednak jeżeli będzie wykorzystywany do innych celów, to jak najbardziej!

Do transportu obrazów polecamy tuby.

Papier pakowy przy pakowaniu przesyłek

Chociaż papier pakowy kojarzy nam się przede wszystkim z owijaniem produktów spożywczych, to jak się okazuje, świetnie sprawdza się także przy adresowaniu przesyłek i paczek wszelkiego rodzaju. Owinięte w takowy papier pakowy makulaturowy przedmioty, są dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, zadrapaniem, namoknięciem i w przypadku odpowiednio grubej warstwy takowego papieru, dodatkowo także przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, wynikającymi z upadków lub bardzo silnych uderzeń.

Papier pakowy tak naprawdę stosowany jest w bardzo wielu szeroko pojętych gałęziach przemysłu i praktycznie wszędzie tam gdzie istniała będzie potrzeba zapakowania czegoś, wtedy będzie się sięgało najczęściej właśnie po to, a nie żadne inne rozwiązanie!

Producenci papierów pakowych, z tego też powodu dostosowują swoją ofertę do różnego rodzaju klientów oraz do różnego rodzaju zastosowań, tak aby oferowany przez nich papier pakowy natronowy, zawsze był najwyższej jakości i zawsze doskonale sprawdzał się w przypisanej sobie roli.

Tektura falista zdecydowanie sprawdza się jako wytrzymała, ochronna warstwa przesyłek.

Rodzaje papieru pakowego

Chociaż wydawać by się mogło, że każdy papier pakowy jest dokładnie taki sam, to wyróżnić możemy kilka jego rodzajów. Podział ma tutaj miejsce ze względu na kilka kategorii, te najbardziej podstawowe to sposób wykorzystania, technologia wykonania, materiały użyte podczas produkcji oraz ostateczne właściwości, które takowy papier pakowy producent będzie posiadał.

Z tego też powodu wyróżnić będziemy mogli między innymi papier pakowy makulaturowy albo papier siarczanowy, gdzie od razu sama nazwa wskazuje nam na czym będzie polegała różnica między nimi. Dosyć dużą popularnością cieszy się także w ostatnim czasie papier pakowy natronowy oraz zyskujący sobie duże zainteresowanie papier kraft. Obojętnie jednak po jaki z nich byśmy nie sięgnęli, w skrajnej większości przypadków możemy mieć pewność, że sprawdzą się one idealnie, praktycznie w każdej z możliwych gałęzi przemysłu – chcesz się przekonać o tym osobiście? Już teraz odwiedź stronę jednego z producentów takowego papieru!

Aby przewieźć bardzo ciężkie przesyłki przydatne będą wózki transportowe i magazynowe.