Popularny kurier DHL dokłada wszelkich starań, by dostarczać przesyłki rzetelnie i szybko. Poza tym oczywiście kieruje się wskazanymi danymi i otrzymanymi informacjami. Samo nadanie przesyłki lub też na przykład zakupy w sklepie internetowym wymagają podania dokładnego adresu, numeru telefonu oraz e-maila, na który będą wysyłane informacje o aktualnym statusie przesyłki i planowanym terminie doręczenia. Poza tym na przykład ze sklepu internetowego otrzymujemy numer przesyłki i PIN. To właśnie te dane umożliwiają skorzystanie z usługi przekierowania paczki.

Jak przekierować paczkę DHL?

Jeśli chcesz zmienić adres, na który paczka ma zostać dostarczona, wystarczy zalogować się na stronie https://przekieruj.dhlparcel.pl/ i w ten sposób zmienić adres oraz termin doręczenia. Jedną z praktycznych opcji jest odbiór przesyłki w jednym z punktów DHL Parcel. Na terenie Polski jest ich 6500. Przede wszystkim są to sklepy, stacje benzynowe, salony prasowe i punkty handlowo-usługowe. Wiele z nich jest otwartych do godziny 21, ale są również placówki całodobowe. Paczka będzie oczekiwać na odbiór 7 dni kalendarzowych, licząc od następnego dnia po dostawie do punktu. Warto wziąć to pod uwagę i w zależności od tego, kiedy będzie nam wygodnie, odebrać przesyłkę. Kurier DHL doręczy paczkę na adres zgłoszony poprzez usługę “Przekieruj paczkę”. Jeśli tego nie zrobimy, przesyłka będzie dostarczona do odbiorcy według wskazań nadawcy.

Odbiorca może przekierować przesyłkę na dowolny adres w obrębie jednego rejonu DHL Parcel, do wspomnianego wyżej punktu partnerskiego lub do automatu paczkowego. Te dostępne są w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz Poznaniu. Poza tym w usłudze możemy również dodać alternatywny adres na przykład do sąsiada. Jeśli kurier DHL nie zastanie nikogo w domu, zostawi paczkę u wskazanej osoby. Za pomocą tej usługi można również nie odbierać paczki zwrócić ją nadawcy. Poza tym w ten prosty sposób zmienia się datę dostarczenia przesyłki. Po doręczeniu oczywiście otrzymamy informację e-mailem/SMS-em.

Zobacz, jak atrakcyjna jest oferta brokerów.