Kurier Geis wprowadza od września zmiany w definicji paczek niestandardowych i przewozu opon Geis:

Dbając o jak najwyższą jakość świadczonych usług kurierskich informujemy, że od dnia 01-09-2018 r. wprowadzamy dodatkowa opłatę za brak zaznaczenia usługi NST (niestandardowa paczka) ze względu na konieczność prowadzenia manualnego procesu sortowania. Koszt takiej dodatkowej dopłaty za niezaznaczenie wynosi 50,00 PLN. Prosimy o każdorazowe zaznaczanie przy wysyłce usługi NST dla paczek nie sortowalnych (kryteria poniżej) co będzie skutkowało naliczeniem opłaty zgodnie z obowiązującym Państwa indywidualnym cennikiem a tym samym z brakiem w/w dopłaty.

Paczka standardowa to paczka o kształcie prostopadłościanu i wymiarach nie przekraczających 300 cm, zgodnie ze wzorem 2 x szerokość + 2 x wysokość + 1 x długość, gdzie:
– maksymalna szerokość paczki nie może przekroczyć 80 cm,
– maksymalna wysokość paczki nie może przekroczyć 60 cm,
– maksymalna długość paczki nie może przekroczyć 200 cm,
– maksymalna masa paczki to 31,5 kg.

Paczkę standardową mogą również stanowić niewielkie kartony o kształcie innym niż prostopadłościan, gdzie każda powierzchnia jest płaska oraz żaden kąt nie jest zaokrąglony.
Paczką standardową są także foliopaki (jeden foliopak = jedna paczka) oraz koperty.
Paczkę standardową stanowią również trwale połączone kartony jednakowej wielkości.

Paczka niestandardowa NST to paczka:
– o nieregularnym kształcie (okrągłym, owalnym, cylindrycznym, przynajmniej jeden bok nie ma płaskiej powierzchni i z przynajmniej jednym zaokrąglonym kątem) np. tuby, wałki materiałów, koła, opony, beczki, wiadra, worki, karmy owinięte folią, paczki z wystającymi zabezpieczonymi elementami,
– z wystającymi sznurkami lub kawałkami folii, które mogłyby uszkodzić sorter lub rolki,
– składająca się z trwale połączonych folią i/lub taśmą kartonów o różnej wielkości, których ostateczny kształt nie stanowi prostopadłościanu,
– dwa lub więcej foliopaki połączone w jedną całość,
– na której dystrybucję wydał zgodę dział operacyjny oraz dział bezpieczeństwa, która przekracza dozwolone wymiary: 2 x szerokość + 2 x wysokość + 1 x długość = do 300 cm, gdzie maksymalna szerokość to 80 cm, maksymalna wysokość to 60 cm, maksymalna długość to 200 cm.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta, infolinią lub z działem sprzedaży.