Transport morski wybierany jest przede wszystkim przez klientów, którzy szukają bezpiecznych i tanich przewozów towarów na dłuższe odległości. To także ekologiczna opcja. Poza tym bez problemu można dopasować odpowiedni statek do specyfiki ładunku oraz opcje dodatkowe do potrzeb nadawcy i odbiorcy. Transport morski jest zdecydowanie bardziej elastyczny niż lotniczy, nie ogranicza maksymalnej wagi oraz wielkości nadawanych przesyłek.

Nowoczesna spedycja morska

Drogą morską można przewozić nawet duże ładunki niemalże w nieograniczonej ilości. Ten rodzaj transportu jest również związany ze stale rozwijającą się infrastrukturą portową, która umożliwia szybkie i sprawne załadunki i rozładunki. Poza tym usługi multimodalne umożliwiają doręczenie towarów do miejsc oddalonych od portów dzięki wykorzystaniu połączeń kolejowych lub drogowych. Do klientów przesyłki doręczane są w systemie door-to-door lub rampa-rampa w zależności od konkretnego zlecenia. Poza tym można również zdecydować się na szereg innych usług spedycji morskiej, które usprawniają wszystkie procesy.

Eksport i import morski

Transport morski jest najstarszą metodą na dostarczanie przesyłek. Obecnie jest mocno związany z importem towarów z Chin. Poza kontenerami na specjalnych statkach przewożona jest również drobnica, towary płynne czy sypkie oraz wymagające specjalnej obsługi, a za każdym razem spedytor dobiera najlepsze rozwiązania i skuteczne narzędzia, by ładunki dotarły do odbiorcy w stanie nienaruszonym oraz w najkrótszym możliwym czasie.