Nie tylko modne i ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Kurier DHL w ramach strategii GoGreen rozpoczyna testy elektrycznego samochodu dostawczego – Nissana e-NV 200 w oddziale w Krakowie. To początek zmian, które w ciągu najbliższych 30 lat mają ograniczyć emisję zanieczyszczeń powstałych w wyniku działalności przewoźnika. Za zmianami samochodów będą również szły szkolenia pracowników z zakresu ekologii.

Nowy samochód elektryczny rozwozi paczki klientów DHL w Krakowie od połowy kwietnia. Testowy pojazd marki Nissan jest całkowicie elektryczny, a dzięki współpracy obu marek udaje się przeprowadzać testy VAN-a w codziennej pracy kurierów. To odpowiedź na proekologiczną politykę firmy, która do roku 2050 zamierza wprowadzić samochody napędzane paliwami alternatywnymi, a tym samym zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Do 2025 DHL planuje posiadać 7% floty samochodowej tzw. GoGreen. Zrównoważony rozwój firmy przede wszystkim zakłada inwestycje w ekologię. Docelowo DHL zamierza całkowicie wyeliminować produkcję zanieczyszczeń powstających na skutek operacji logistycznych. Poza zmianą samochodów niezwykle ważne będzie przeszkolenie pracowników a także zaangażowanie ich w działalność związaną z ochroną środowiska i klimatu. Poza tym strategia GoGreen to również akcja sadzenia co roku miliona drzew.

DHL swój pierwszy pojazd elektryczny testuje w Krakowie. To miasto, które od stycznia wprowadziło Strefę Czystego Transportu, która pozwala na ograniczenie wjazdu pojazdów do konkretnych obszarów miejskich w ściśle określonych godzinach. Z opłat zwolniono samochody wodorowe, napędzane gazem ziemnym, a także pojazdy zasilane elektrycznie.