Jesteś cały dzień poza domem? Chcesz odebrać paczkę, ale obawiasz się, że kurier cię nie zastanie? Firma GLS Poland przygotowała usługę właśnie dla ciebie.

Nowa usługa nosi nazwę FlexDeliveryService i umożliwia pozostawienie przesyłki kurierskiej pod umówionym adresem bez konieczności podpisu odbiorcy. Paczka może więc zostać dostarczona przez GLS Poland do twojego sąsiada, ale również do dowolnego miejsca takiego jak chociażby recepcja, portiernia, skrzynka pocztowa czy inne miejsce, w którym nie będzie docelowego odbiorcy.

GLS Polska stara się tym samym dopasować swoją nową ofertę do potrzeb polskich klientów, którzy coraz częściej spędzają cały dzień poza domem i zwyczajnie mają problem z dostosowaniem się do czasu dostaw realizowanych przez kurierów. Godziny pracy kuriera GLS nie muszą spędzać klientowi snu z powiek.

W Europie Zachodniej ta opcja również stała się strzałem w dziesiątkę. Z powodzeniem jest realizowana także u naszych zachodnich sąsiadów. Po Niemcach przyszedł czas na Polskę.

 

Jak zamówić doręczenie przesyłki bez podpisu?

Aby skorzystać z FlexDeliveryService i odebrać paczkę bez podpisu niezbędne jest wyrażenie zgody na tego typu usługę.

Miejsce, do którego zostanie dostarczona przesyłka kurierska musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi to być lokalizacja, do której nie mają dostępu osoby trzecie, oraz w której nie ma ryzyka zniszczenia przesyłki w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych czy wskutek działań osób trzecich. Nie może być to więc miejsce niezadaszone takie jak chociażby ławka. Niewskazane jest również niestrzeżone i otwarte miejsce jak na przykład schody prowadzące do budynku czy też nawet w jego wnętrzu.

Bezwzględnie należy zadbać zatem we własnym zakresie o bezpieczeństwo przechowania przesyłki do naszego osobistego jej odbioru. Wtedy usługa zostanie zrealizowana bez przeszkód i zgodnie z oczekiwaniami klienta. Zamówienie kuriera poza domem jest już możliwe!