Kolejną nowością wprowadzoną przez InPost jest wprowadzany wraz z siecią bankomatów i wpłatomatów Planet Cash BankoPaczkomat. To urządzenie, które będzie łączyć obie funkcje – czyli będzie można w nim odebrać i nadać przesyłkę, a także wpłacić i wypłacić gotówkę.

Obecnie szacuje się, że ilość paczkomatów InPost wynosi już 4800 urządzeń. To więcej niż jest placówek Poczty Polskiej. Rozszerzenie urządzeń o dodatkowe funkcje oferowane przez amerykańską korporacją NCR sprawia, że w jednym miejscu, będzie można zrealizować kilka różnych transakcji. Poza opcją nadania i odbioru przesyłki w dogodnych lokalizacjach klienci będą mogli również wypłacić pieniądze, sprawdzić saldo konta czy zmienić kod PIN. W ten sposób InPost rozszerza zakres swoich działań i sprawia, że oferta marki staje się jeszcze atrakcyjniejsza dla potencjalnych klientów. Docelowo funkcjonalność nowych urządzeń ma być rozszerzona także o płatność kartą, blikiem lub przelewem online. Taka strategia odpowiada na zapotrzebowania klientów i zmiany w sektorze finansowym, które zmierzają do automatyzacji.

Sieć Planet Cash posiada na terenie kraju 3800 urządzeń, które obsługują szereg różnych transakcji nawet tych zbliżeniowych, InPost natomiast w poprzednim roku dostarczył klientom ponad 86 mln przesyłek. To wzrost o 52,5% niż w roku ubiegłym. Prognozuje się dalszy rozwój tego sektora usług, a współpraca z Planet Cash może ten trend jeszcze bardziej wzmocnić.

Sprawdź ofertę InPost