Geodis logoKurier Geodis to rozpoznawalny przewoźnik na rynku światowym. Ta firma logistyczna może pochwalić się bogatym doświadczeniem w pięciu kluczowych obszarach – optymalizacji łańcucha dostaw, spedycji, logistyki kontraktowej, dystrybucji i ekspresowych przesyłek oraz transportu drogowego. Tym samym wspiera klientów w rozmaitych działaniach. Marka dostarcza innowacyjne, kompleksowe i dostosowane do konkretnych potrzeb rozwiązania logistyczne, co przyczynia się do optymalizacji wyników, konkurencyjności firmy i do ochrony środowiska w ramach planowanych łańcuchów dostaw. Geodis kurier obsługuje 60 krajów oraz współpracuje z partnerami w 168 państwach. Zajmuje siódme miejsce na świecie i w Europie w dziedzinie zarządzania, a we Francji jest liderem w dziedzinie dystrybucji oraz ekspresowych dostaw. Sukces zawdzięcza zaangażowanym pracownikom, rozwiniętej infrastrukturze, nowoczesnym systemom informatycznym, a także najwyższej jakości usługom.

Oferta kuriera Geodis

Kurier Geodis transport realizuje różnymi środkami: morskimi, powietrznymi, drogowymi i kolejowymi. Tym samym jest w stanie dopasować narzędzia i optymalizować spedycję pod względem czasu, kosztów i wpływu na środowisko, niezależnie od miejsca wysyłki oraz docelowego punktu dostawy. Jest także wsparciem w procedurach celnych. Z drugiej strony funkcjonalna opcja Geodis tracking/śledzenie pozwala klientom sprawdzać w czasie rzeczywistym, że znajduje się przesyłka bądź paleta. Logistyczny gigant oferuje także usługi związane z magazynowaniem, zarządzaniem centrami dystrybucyjnymi oraz dostawami na linie produkcyjne.

Geodis jest liderem w dziedzinie dystrybucji i usług ekspresowych. Jest w stanie dostarczyć paczki i palety w ciągu 24 – 48 godzin na obszarze całego kontynentu. Kurier wyspecjalizował się w doręczeniach do odbiorców końcowych. Transport drogowy obsługuje przemysł chemiczny, motoryzacyjny i dystrybucja masowa, a Geodis śledzenie udostępnia w funkcjonalnych narzędziach online. Firma doskonale wie, że każda branża ma swoje unikalne potrzeby logistyczne. Dlatego spersonalizowane rozwiązania dla każdego klienta są tak istotne. Bardzo łatwo można znaleźć operatora na terenie kraju. Wystarczy wpisać na przykład Geodis Polska, by otrzymać listę punktów, magazynów, partnerów.

W Polsce firma logistyczna zapewnia cały wachlarz usług przede wszystkim przeznaczonych dla projektów przemysłowych, ekspresowe dostawy, usługi co-packing, cross-dock, magazynowanie, transport krajowy i międzynarodowy. Dostarcza także paczki i palety Geodis. Na terenie kraju ma osiem lokalizacji i zatrudnia 314 pracowników. Obsługuje dwa magazyny i jedną platformę cross-dock. Dzięki temu może zapewnić szybkie doręczenia, co wpływa na rozwój i wiarygodność firm z różnych sektorów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się przewozy paletowe zarówno na skalę krajową, jak i międzynarodową. W Polsce sieć transportowa jest oparta na 21 terminalach dystrybucyjnych, co pozwala kurierom dostarczać przesyłki w ciągu 24 godzin. Dodatkowo Geodis opinie ma bardzo pozytywne.

Wysyłka palet kurierem Geodis

Kurier Geodis oferuje wachlarz profesjonalnych usług, a dodatkowo klientów przyciągają także konkurencyjne ceny, możliwość transportu części samochodowych na palecie, przewóz materiałów ADR oraz palet o różnych rozmiarach – także tych niestandardowych do maksymalnej wysokości 200 centymetrów.

Dzięki Geodis można bezproblemowo nadać zarówno przesyłki jednopaletowe, jak i wielopaletowe. Kurier przewozi palety o rozmiarach 120×80, 80×60, 120×100 czy 120×120 oraz ładunki na innych podstawach. Klienci, którzy stale współpracują z Geodis, mogą liczyć też na spersonalizowany cennik dla opcji niestandardowych. 

Palety Geodis mogą mieć następujące parametry: 

  • Ćwierćpaleta (60×40 cm) o wadze maksymalnej 300 kg i wysokości do 120 cm;
  • Półpaleta (60×80 cm) o wadze do 400 kg i wysokości do 180 cm;
  • Europaleta (120×80 cm) o wadze do 1200 kg i wysokości do 220 cm;
  • Paleta przemysłowa (120×100 cm lub 120×120 cm) o wadze do 1200 kg i wysokości do 220 cm.

Klienci mogą również wybierać z rozbudowanego katalogu opcji dodatkowych takich jak pobranie czy deklaracja wartości. Da się też zlecić wysyłki niestandardowe Geodis. Kontakt z przewoźnikiem pozwala dostosować usługi do konkretnych potrzeb.