Usługa startupu Getthebox pozwala przewieźć paczkę z jednego końca Polski na drugi przy wykorzystaniu prywatnych samochodów. W ten sposób każdy może zostać kurierem, a tym samym zarobić na podróży, którą i tak odbywa.

Usługi Getthebox łączy nadawców przesyłek z kierowcami. Przede wszystkim będą to osoby prywatne, ale w praktyce kurierem może być pracownik firmy transportowej, hurtowni czy sklepu internetowego i wielu inny branż. Z oferty Getthebox będą mogli korzystać w związku z tym wszyscy, którzy mają samochód i wybierają się w krótszą lub dłuższą podróż. Firma funkcjonować będzie w schemacie jadę – widzę – zabiorę. To nadawca będzie określał, ile jest w stanie zapłacić za dostarczenie paczki i jeśli wystawi za niską cenę, to może liczyć się z tym, że nie znajdzie zainteresowanego usługą kierowcy. Z drugiej strony taka oferta może być doskonałą alternatywą dla tych wszystkich, którym zależy na przesyłkach ekspresowych.

Warto pamiętać o tym, że paczki będą dostarczać osoby nam nieznane i z jednej strony można trafić na nieuczciwego kierowcę, a z drugiej nadawca może również przekazać towary niebezpieczne lub nielegalne. Sam Getthebox potwierdza tożsamość przez numer telefonu, który jest przypisany do osoby, więc jeśli paczka zaginie, w prosty sposób będzie można zidentyfikować kierowcę. W przyszłości przewoźnicy mają być weryfikowani przez konto bankowe, a Getthebox zamierza nawiązać współpracę z firmami ubezpieczeniowymi.

Startup Getthebox dopiero rozpoczyna działalność i obecnie ma 2 tysiące użytkowników. Otrzymują oni około 5 zgłoszeń dziennie. W planach jest oczywiście stworzenie całej sieci usług kurierskich. Na rynku funkcjonują już podobne strony takie jak Jade-Zabiore czy Poyade oraz Travelpost, który jest dedykowany transportowi lotniczemu.