Lodówkomaty InPost to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów poszukujących sposobów na dostarczanie produktów, które muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze. Urządzenia będą działać na zasadach podobnych do paczkomatów, a pierwszą umowę przewoźnikiem podpisała firma cateringowa Projekt Karma.

W lodówkomatach InPost będzie można odebrać produkty Projektu Karma. To przede wszystkim zdrowe posiłki, które są w opozycji do popularnych fast foodów a także dań wysoko przetworzonych czy też posiłków na wagę. Takie podejście do gotowania i komponowania posiłków jest coraz bardziej popularne. Projekt Karma rozszerza swoją działalność – obecnie dania marki można kupić w dziesięciu punktach stacjonarnych w Krakowie – przede wszystkim w dwóch sklepach Spar, dwóch Delikatesach ALPO i dwóch Market Pointach, a także zamówić przez internet oraz nabyć w automacie vendingowym w podkrakowskim Zabierzowie. Lodówkomaty InPost, które zostały ustawione w Warszawie i okolicach oraz Krakowie, są dla firmy doskonałą okazją, by trafiać do nowych klientów. Z założenia maszyny są dostosowane do przechowywania warzyw i owoców, mrożonek, produktów świeżych, tortów i ciast. Lodówkomaty są również niezastąpione, gdy zamawiamy na przykład produkty farmaceutyczne lub kosmetyki, a także kwiaty.

InPost prowadzi również negocjacje z sieciami Auchan, Rossmann i Drogerią Natura w sprawie dostaw do lodówkomatów i z pewnością będziemy się mogli spodziewać kolejnych inwestycji. Dynamicznie rozwija się również rynek coolmatów, które od 2014 współpracują z szeregiem sklepów takich jak Auchan, Carrefour, Piotrem i Pawłem, Frisco.pl, Rano Zebrano oraz firmami cateringowymi. Charakterystycznych zielonych urządzeń spółka Coolomat postawiła do tej pory 30.

Sprawdź ofertę InPost.