Ważna informacja dla każdego korzystającego z kuriera DPD, który informuje, iż z dniem 1 maja 2019 r. nastąpią zmiany w regulaminach i dokumentach handlowych DPD Polska.

“Celem aktualizacji wspomnianych dokumentów jest zapewnienie pełnej przejrzystości zasad Naszej współpracy.”

Poniżej prezentujemy kluczowe zmiany w cenniku DPD od maja 2019.

  1. wprowadzenie usługi „Paczka dłużycowa“ oraz „Paleta Przemysłowa“ w serwisie krajowym;
  2. wprowadzenie nowego serwisu DPD TODAY w serwisie krajowym;
  3. zmiany cen za poszczególne usługi oraz wprowadzenie nowych usług dodatkowych, takich jak m. in.: „przepakowanie paczki“;
  4. zmiana zasady naliczania ceny na podstawie przelicznika wagi gabarytowej w serwisie DPD Classic i DPD Classic Export;
  5. rozszerzenie definicji dopłaty za doręczenie w II i III strefie;
  6. wprowadzenie nowego przedziału wagowego w serwisie DPD Classic Export i DPD Classic Import;
  7. zmiana zasad doręczania wszystkich paczek o długości powyżej 175 cm, cięższych niż 50kg oraz tych znajdujących się na palecie;
  8. zmiana maksymalnej kwoty ubezpieczenia przesyłek międzynarodowych;
  9. indeksacja standardowego cennika DPD Classic, DPD Classic Export, DPD Classic Import, DPD MAX.

Wszystkie opisane wyżej zmiany odzwierciedlone zostaną w treści obowiązujących w DPD Polska Regulaminów Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym oraz w Obrocie Międzynarodowym, Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD i Cenników (dalej „dokumenty”), które od dnia 01 kwietnia 2019 r. będą dostępne na stronie internetowej www.dpd.com.pl. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami.

Jedną z kluczowych zmian, które można łatwo przegapić jest rozszerzenie definicji dopłaty za doręczenie w strefie 2 i 3 DPD krajowych kodów pocztowych. Niedawno DPD wprowadziło dodatkowe opłaty za dostarczenie palet do wybranych kodów pocztowych w Polsce. Teraz te same zasady (i te same strefy) będą obowiązywać w przypadku paczek w obrocie krajowym. Należy doprecyzować, że dotyczy to tylko paczek DPD o wadze gabarytowej lub zwykłej powyżej 31,5kg.

Wykaz kodów pocztowych DPD strefy 2 i 3

Wszystkie kody są dostępne na witrynie DPD pod tym adresem: https://www.dpd.com.pl/klienci-biznesowi/Moje-DPD/Dokumenty. Jest to plik o nazwie “Tabela dostępności usług DPD Polska”. Zawiera wszystkie kody krajowe, które zostały przyporządkowane do strefy 2 i 3. Według stanu na dzień 19.04.2019 r. kodów pocztowych w strefie 2 jest 2812, a w strefie 3 jest ich 4552. Na szczęście kody zostały udostępnione w formie dokumentu Excela, dzięki czemu można je łatwo zaimportować do systemów informatycznych obsługujących nasze wysyłki.

Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej w dostosowaniu Twojego systemu informatycznego do zamawiania przesyłek zgodnie z nowymi zasadami zapraszamy do kontaktu.

 

źródło: DPD Polska sp. z o.o.