Rynek e-commerce oraz kurierskich dostaw tak zdominował naszą codzienność, że coraz więcej firm wprowadza różnego rodzaju udogodnienia, by nadawało się paczki szybko i odbierało bez problemu. Także popularna wyszukiwarka Google zaczyna testować opcję śledzenia paczek.

Google umożliwi śledzenie przesyłek kurierskich bezpośrednio w wyszukiwarce. W praktyce będzie polegać na tym, że wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki numer przesyłki, by otrzymać o niej wszelkie informacje. W ten sposób można sprawdzić status paczki oraz jej prognozowany termin doręczenia. Usługa będzie dostępna na całym świecie i obecnie wszystkie firmy kurierskie mogą się rejestrować do programu Early Adopters, który jest swoistym testem wyszukiwarki. W ten sposób Google otrzyma uwagi i opinie od przewoźników.

Google nie informuje, kiedy usługa pojawi się dla użytkowników. Nie wiadomo również, które firmy zdecydują się, by korzystać z tej opcji śledzenia przesyłek. Można prognozować, że zrewolucjonizuje ona i przyspieszy sam proces monitorowania paczek, a to najczęściej wykorzystywana darmowa opcja. Niewątpliwie poprawi również jakość świadczonych przez kurierów usług. Poza tym oferta Google nie jest ograniczona geograficznie.