​PKN ORLEN stale rozwija usługi kurierskie. Obecnie działa już ponad 6 tysięcy punktów nadań i odbiorów na stacjach na terenie całej Polski. Są one czynne przez całą dobę, a klienci mają trzy dni robocze na odebranie przesyłek. To wygodna opcja, ponieważ pozwala samodzielnie zarządzać usługami kurierskimi bez konieczności czekania na przewoźnika. Koncern uruchomił ostatnio 200 automatów paczkowych, a tym samym stale realizuje strategię rozwoju działalności detalicznej.

Sieć ORLEN Paczka odpowiada przede wszystkim na zapotrzebowanie klientów i dynamiczny rozwój e-commerce. Polacy lubią zakupy przez internet i zmieniają się nawyki konsumenckie także w zakresie nadawania oraz odbierania paczek. Strategia ORLEN2030 ma na celu rozwój segmentu detalicznego. Z założenia marka chce stale rozbudowywać sieć punktów, a tym samym pozyskiwać nowych klientów. To w prostej linii przekłada się na realne dochody oraz wzmocnienie pozycji na rynku e-commerce. Jest on niezwykle ważny dla polskiej gospodarki i szacuje się, że jego wartość przekracza już 100 mld zł.

Automaty paczkowe pojawiły się już w wielu polskich miastach – między innymi w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Szczególnie uważnie wybierane są lokalizacje. Muszą być dostępne przez całą dobę i są to miejsca o dużym natężeniu ruchu. Poza tym ORLEN kusi dłuższym terminem na odebranie paczki. Niezmiennie partnerem logistycznym usługi jest RUCH, a w rozwoju sieci automatów paczkowych koncern współpracuje z rodzinną firmą Kern ze Szwajcarii. Inwestycje w infrastrukturę sprawiły również, że skrócił się czas dostawy paczek do punktów. W większości przypadków przesyłka będzie do odbioru w terminie do 1-2 dni od nadania ich przez e-sklep.

Warto również zwrócić uwagę, że klienci najczęściej wybierają dostawy do punktów. To pozwala nie tylko zarządzać czasem, ale także dbać o ekologię, ponieważ ten rodzaj transportu ogranicza emisję CO2. Nowoczesna sieć automatów znajdujących się w najlepszych lokalizacjach pozwala również bezdotykowo otwierać skrytki, a także otrzymywać kupony i rabaty za odbieranie przesyłek za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Poza tym punkty są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Aplikacja działa na urządzeniach z systemem IOS i Android. W tym narzędziu można również śledzić status przesyłki oraz znaleźć punkty ORLEN Paczka na mapie wraz z nawigacją do nich. Obecnie sieć obejmuje około 1100 stacji ORLEN, ponad 1000 kiosków RUCHu, prawie 4000 punktów partnerskich i 200 automatów paczkowych. Szczególnie rozwój tych ostatnich jest priorytetem. Do końca roku automatów będzie już 500, a w 2022 na terenie całego kraju pojawi się ich 2000.

Sprawdź ofertę ORLEN