Kojarzące się z segmentem budowlanym markety Bricomarché w pięciu lokalizacjach – w Nowym Tomyślu, Skierniewicach, Wałczu, Wągrowcu i Zduńskiej Woli korzystają z własnych maszyn do odbioru zamówień. Bricomaty to jedno z rozwiązań click&collect, które pozwala na zamówienie produktów przez intrenet lub też w sklepie stacjonarnym oraz odbieranie ich w wyznaczonych miejscach.

Bricomaty mają szansę zrewolucjonizować zakupy także w segmencie materiałów budowlanych. Podjechać po towar będzie można w specjalnie wyznaczonych strefach, a cała procedura ma tę niewątpliwą zaletę, że oszczędza czas klientów. Poza tym odebrać materiały można w dowolnym momencie także w niedziele i dni wolne od handlu oraz poza godzinami otwarcia sklepów. W tej chwili Bricomaty funkcjonują w pięciu lokalizacjach i choć jest to nowatorska metoda, to już cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. W najbliższym czasie planowane jest więc uruchomienie kolejnych punktów.

Przede wszystkim markety budowlane Bricomarché to szeroka gama produktów, także tych, które muszą być przewożone w specjalnych warunkach, rzeczy o dużych gabarytach czy też masie. Dlatego właśnie sama idea odbioru w wyznaczonych strefach wielu klientom ułatwi zakupy. Poza tym jest to usługa darmowa i intuicyjna. Na ekranie należy wprowadzić swój numer telefonu, który został podany podczas robienia zakupów, i kod dostępu otrzymywany drogą SMS-ową. Do takich rozwiązań jesteśmy już przyzwyczajeni.