Kolejna sieć sklepów planuje obejść zakaz handlu w niedzielę. Już niebawem ponad 700 marketów Lidl stanie się placówkami pocztowymi. Sieć właśnie podpisała umowę o współpracy z DHL Parcel. Koordynatorem wdrażania jest Pointpack.

Od 5 września Lidl będzie otwierać część swoich sklepów w niedziele niehandlowe. Wybrane punkty wykorzystują wyjątek dla placówek pocztowych i dzięki temu będą mogły działać przez cały tydzień. W sklepach zostaną zamontowane Punkty Obsługi Paczek DHL Parcel. To wpisuje się również w strategię popularniej firmy kurierskiej. Marka stale rozbudowuje sieć Punktów Obsługi Paczek DHL i w ten sposób uzupełnia tradycyjne formy nadawania i odbioru przesyłek, co jest bardzo atrakcyjne dla klientów.

Sieć POP-ów w Lidlu pozwala nadawać i odbierać paczki w ponad 12 tysiącach miejsc w całym kraju na przykład przy okazji zakupów. DHL tego typu punkty ma już w innych sieciach takich jak Żabka, abc, Biedronka, Kaufland i Stokrotka, a także salonach prasowych Inmedio i stacjach benzynowych Shell i Moya. Współpraca z Lidlem wpłynie na dalszy dynamiczny rozwój marki oraz tego sposobu nadawania i odbierania przesyłek. To doskonale wpisuje się w oczekiwania klientów, którzy nie chcą czekać na przyjazd kuriera i coraz częściej decydują się na samodzielne zarządzanie paczkami z wykorzystaniem nowoczesnych automatów.

Sprawdź ofertę kuriera DLH