Marka Raben wprowadza innowację w dobie COVID-19. To szczególnie ważne, gdy w sytuacji zagrożenia zarówno klienci, jak i firmy przewozowe zmieniły swoje nawyki i standardy. A wszystko to po to, by zapewnić bezpieczeństwo ludziom. Ci coraz chętniej robią zakupy w sieci, ale w związku z tym częściej odbierają paczki od kurierów. Aby zachować zalecany dystans podczas dostawy, Raben wprowadził usługę dodatkową dla przesyłek drobnicowych. Potwierdzeniem doręczenia stają się zdjęcia. Opcja jest dostępna od 4 maja.

Usługa w skrócie określana PCD jest jedną z darmowych opcji dodatkowych, którą można wybrać na platformie myRaben.com w systemie myOrder. Wystarczy po prostu zaznaczyć odpowiedni wariant. Kierowca przy doręczeniu zostawia paczkę we wskazanym przez odbiorcę miejscu i wykonuje trzy fotografie: etykiety, przesyłki i przesyłki z etykietą. Dzięki temu adresat nie musi własnoręcznie potwierdzać podpisem odebrania paczki i w ten sposób utrzymany jest dystans pomiędzy kurierem a klientem. Zdjęcia natomiast pojawiają się w dokumencie potwierdzającym dostawę wraz z takimi danymi jak  numer rejestracyjny samochodu dostawczego, data, godzina i współrzędne geograficzne miejsca wykonania zdjęć. Ten dokument jest dostępny od razu na platformie my Raben w module my Track&Trace. Poza tą innowacyjną procedurą można oczywiście wybrać standardowy sposób odebrania przesyłki, co potwierdza się podpisem na urządzeniu mobilnym kierowcy lub dokumencie przewozowym.

Kolejną zaletą PCD jest to, że odbiorca może wskazać miejsce pozostawienia paczki wtedy, gdy nie chce lub nie może odebrać jej osobiście. Ta bezdotykowa dostawa ogranicza kontakt między kurierem a odbiorcą, a z drugiej strony pozwala również na zdalną usługę na przykład, gdy jesteśmy w kwarantannie. W przyszłości sprawdzi się zapewne nawet wtedy, gdy nie będzie nas w domu, gdy przyjedzie kurier. Natychmiastowe potwierdzenie daje pewność odbiorcy, że paczka jest na swoim miejscu. Usługa PCD dotyczy drobnicowych przesyłek krajowych i międzynarodowych dostarczanych w krajach, w których działa Grupa Raben. Z tej opcji wyłączone są transporty świeżej żywności, która musi być przewożona w temperaturze kontrolowanej

Sprawdź ofertę Raben