Produkty wrażliwe termicznie są niezwykle wymagające transporcie. Kurier DHL opracował szczegółowe procedury, które powodują, że towary docierają do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Klienci mają zatem szereg różnych możliwości, które pozwalają nadawać towary, które wymagają specjalnego traktowania. Wiele w tej materii będzie zależało oczywiście od doboru najlepszego opakowania oraz przygotowania przesyłki, a także odpowiedniego jej oznakowania. Kurier DHL w ofercie ma pudełka różnej wielkości, które doskonale utrzymują prawidłową temperaturę. Poza tym gwarantują również stabilność całej przesyłce. Warto zwrócić uwagę, że proponowane pudełka to kompleksowe rozwiązanie, które jest dostarczane wraz z opisem zasad używania w zależności od tego, jaką temperaturę chcemy utrzymać. Kategorie temperaturowe są określane przy każdej propozycji. Poza tym, jeśli zaistnieje taka potrzeba, DHL oferuje wstępne usługi chłodzenia w suchym lodzie lub owijkami chłodzącymi. Na każdym etapie transportu przewoźnik może również monitorować temperaturę w przesyłce.

Jakie opakowania utrzymujące temperaturę?

W zależności od tego, jaką temperaturę chcemy utrzymać, powinniśmy dobrać odpowiednie pudełko. Przede wszystkim do przewozu przesyłki zawierającej do sześciu fiolek po 10 ml materiału biologicznego kategorii B UN3373 można wybrać opakowania, które zachowują temperaturę otoczenia. W pudełku znajdują się również rękawy chłonne, torebki ciśnieniowe, owijki chłodzące i instrukcja pakowania. W tej kategorii mieszczą się trzy systemy opakowaniowe, które są uzależnione od wymagań technicznych. Te będą również zależne od przepisów krajowych i międzynarodowych, które regulują wysyłkę przesyłek z materiałem biologicznym (wytyczne IATA i ICAO). Mamy więc opakowania, które tworzą otoczenie nieizolowane, izolowane, Extreme.

opakowania kartonowe izolowane termicznie

W kolejnej kategorii pudełek przez 72 godziny w przesyłce utrzymywana jest stała temperatura pokojowa, czyli w przedziale między 15°C a 25°C. Opakowania różnej wielkości (małe, średnie i duże) wyposażone są w kasety Pharma-cool różnej wielkości. Zawartość wymagająca schłodzenia jest przewożona w opakowaniach, które do 108 godzin utrzymują warunki chłodnicze między 2°C a 8°C. Jeśli wysyłamy zamrożone towary, można skorzystać z dedykowanych pudełek, które utrzymują zawartość w temperaturze poniżej -20°C, która jest utrzymywana do 129 godzin. Najczęściej jako chłodziwo wykorzystuje się suchy lód, który jest dostępny pod różnymi postaciami – granulek, prętów, płyt. Warto pamiętać, że w transporcie lotniczym ten materiał uznawany jest za niebezpieczny. Dodatkowo suchy lód, wypierając tlen, sublimuje i dzięki temu zachowane jest stabilne ciśnienie, a samo opakowanie nie może być hermetycznie zamknięte. Spośród pudełek o różnej wielkości największy ma pojemność 28 litrów.

opakowania DHL extreme urgent

Poza tym kurier DHL oferuje przewóz mieszany, który jest ciekawą opcją, jeśli chcemy jednorazowo przewieźć na przykład towary w stanie zamrożonym, jak i te, które muszą być transportowane w temperaturze otoczenia.

Wybierz najlepszą ofertę brokerów.