Popularność sklepów internetowych, jak i różnego typu aukcji sprawia, że bez żadnych problemów kurierem wysyłamy ubrania, sprzęt czy też książki lub zabawki. Z takich narzędzi korzystają osoby indywidualne, sklepy, firmy czy też hurtownie. Teoretycznie wysyłka ubrań DPD nie powinna przysparzać problemów. Taka przesyłka nie należy do delikatnych, nie wymaga specjalnego traktowania przez kuriera ani dodatkowych procedur. Kluczem do tego, by ciuchy, buty wysyłane DPD dotarły w stanie nienaruszonym do odbiorcy będzie oczywiście takie zapakowanie całości, by nie uległa ona zniszczeniu i zabrudzeniu. Poza tym lekkie ubrania nie będą wymagać specjalnych wzmocnień czy oddzielania tekturą, a jedynie takiego opakowania i wypełnienia, aby zawartość nie przesuwała się w kartonie. W zależności od ilości rzeczy, jakie chcemy wysłać DPD, można skorzystać z popularnych kopert, małych paczek oraz palet.

Jak wysłać paczkę do 31,5 kilograma?

Kurier DPD ubrania przewozi zarówno w ramach usług dla klientów indywidualnych, jak i mniejszych lub większych firm. Niewielką ilość ciuchów bez problemu można zapakować w dedykowane koperty, które od spodu wykończone są folią bąbelkową, która zapobiega przemoczeniu lub też rozerwaniu. DPD do pakowania odzieży ma również dedykowane firmowe opakowania, które są wytrzymałe i można je bez problemu dopasować do wielkości i wagi towaru. Poza tym należy w taki sposób dobrać karton, by był on maksymalnie wypełniony. Ewentualnie można użyć dodatkowych wypełniaczy, by całość nie przesuwa się wewnątrz, a karton nie uległ zgnieceniu. Oczywiście, nie należy wkładać zbyt dużo ubrań do opakowania, gdyż może to powodować pękanie bocznych krawędzi kartonu. Te i tak warto dodatkowo wzmocnić taśmą. Odzież kurierem DPD warto wysyłać zawsze w jednostkowych opakowaniach foliowych, które będą chronić ubrania przed zabrudzeniami czy zamoczeniem, które mogą powstać podczas transportu. Górną i dolną część kartonu można dodatkowo usztywnić. Opakowanie z ubraniami kurier DPD przewozi po zabezpieczeniu specjalnymi taśmami z plombami, które uniemożliwiają dostęp do zawartości. Gdy wysyłamy paczkę cięższą niż 31,5 kilograma, będziemy musieli przewoźnikowi pomóc w przenoszeniu przesyłki.

Przesyłki DPD z ubraniami na palecie

Paczki z odzieżą DPD przyjmuje na palecie w momencie, gdy ważą one powyżej 50 kilogramów. Maksymalnie taka przesyłka może mieć 180 centymetrów wysokości i wagę do 500 kg. Musi być również mocowana do palety, która nie może być większa niż standardowy model EUR. Ubrania kurierem DPD wysyłamy po odpowiednim przygotowaniu przesyłki. Nie może się ona zsuwać z palety, a także powinna być tak rozłożona, by całość zachowała stabilność.  Dzięki temu możemy być pewni, że ciuchy kurierem DPD zostaną dostarczone do odbiorcy szybko i bezpiecznie.

 

Skorzystaj z usług naszych brokerów.