Popularność zakupów internetowych oraz aukcji sprawia, że chętnie zamawiamy i wysyłamy kurierem AGD czy elektronikę. To jedne z najchętniej kupowanych produktów, a z drugiej strony czasem się okazuje, że mogą być problematyczne ze względu na wagę, gabaryty czy też delikatne części. Przygotowując AGD do wysyłki kurierem DPD, warto zapoznać się szczegółowymi wytycznymi w zakresie pakowania. Ciężki sprzęt będzie musiał być transportowany na palecie. Wysyłka elektroniki kurierem DPD pozwala na dostarczenie odbiorcy małych i większych urządzeń ze szczególnym zwróceniem uwagi na delikatne elementy. Najlepiej byłoby oczywiście zachować oryginalny karton wraz z profilowanymi zabezpieczeniami, ponieważ takie opakowanie niejako gwarantuje nam to, że przesyłka RTV kurierem DPD zostanie bezpiecznie dowieziona. Jeśli nim nie dysponujemy, trzeba zwrócić szczególną uwagę na sposób zapakowania.

Jak wysłać kurierem DPD elektronikę?

Warto pamiętać, że wysyłając kurierem DPD sprzęt RTV, musimy szczególną uwagę zwrócić na sposób jej zapakowania. Nieodpowiednio przygotowanej przesyłki przewoźnik po prostu nie odbierze. Najlepiej telewizor, sprzęt grający czy też inną elektronikę kurierem DPD wysyłać w oryginalnych kartonach z dedykowanymi zabezpieczeniami. Jeśli nie mamy należy znaleźć kartonu, który wymiarami oraz wytrzymałością będzie pasować do sprzętu. Duże i delikatne urządzenia takie jak na przykład telewizor kurierem DPD najlepiej wysyłać na palecie. Poza opakowaniem należy zwrócić uwagę na zabezpieczenie delikatnych części oraz wypełnienie całej wolnej przestrzeni w taki sposób, aby zawartość nie poruszała się podczas przenoszenia czy transportu. Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy szklane. Te dodatkowo trzeba zabezpieczyć styropianem lub innym tworzywem. Przesyłkę z elektroniką DPD powinniśmy również specjalnie oznaczyć. Sprawdzają się dedykowane symbole takie jak na przykład „delikatnie” oraz „przewozić w pozycji pionowej”.

Jak wysyłać AGD kurierem DPD?

Bez problemu kurierem DPD wyślemy urządzenia AGD takie jak na przykład pralka, zmywarka czy lodówka oraz oczywiście mniejszy sprzęt. Wielkogabarytowe artykuły gospodarstwa domowego kurierem wysyłamy na palecie. Kluczowe będzie jednak odpowiednie zapakowanie całości w taki sposób, by nie przesuwała się oraz szczególnie zadbać o zabezpieczenie narożników oraz wrażliwych elementów. Całość najlepiej owinąć folią bąbelkową i streczową. Pamiętajmy, że w urządzeniu nie może zostać woda, a drzwiczki i bębna, i filtra powinny być zabezpieczone przed otwarciem sznurkiem lub taśmą klejącą. Wszystkie ściany urządzenia muszą być zabezpieczone styropianem. Kurier DPD AGD na palecie zabiera specjalnym wózkiem. Następnie ładuje przesyłkę do specjalnego samochodu z windą lub podnośnikiem. W tym celu należy przygotować również więcej miejsca na parkingu.

 

Porównaj koszty i usługi u różnych brokerów kurierskich.