Chętnie zamawiamy różne towary przez Internet, a także korzystamy z ofert serwisów aukcyjnych. Zdarza się również, że sami sprzedajemy szafy czy łóżka i stajemy przed dylematem, jak wysłać meble kurierem DPD. Oferta przewoźnika jest dostosowana do potrzeb klientów, ale warto pamiętać, że niektóre z paczek mogą być uznane za niestandardowe, a tym samym spotkamy się z pewnymi ograniczeniami oraz wyższymi cenami.

Jak przygotować meble do wysyłki?

Meble kurierem DPD najlepiej przewozić po rozkręceniu. Wtedy najczęściej mieszczą się one w standardowych wymiarach oraz wadze. W zależności od parametrów można wysłać kurierem DPD pojedynczą paczkę lub też kilka przesyłek na palecie. Dzięki temu większość rzeczy, które nie znajdują się na liście  towarów zabronionych w transporcie, przewoźnik zawiezie bez najmniejszego problemu.

Meble kurierem DPD wysyłane są bardzo często, a samej procedury zamówienia przewoźnika dokonujemy poprzez intuicyjny formularz na stronie internetowej. To tam wpisujemy podstawowe parametry paczki – czyli jej wagę oraz wielkość oraz dane adresowe nadawcy i odbiorcy, określamy również, czy dana przesyłka jest sortowalna i nie wykracza poza wymiary wagę oraz ma określony kształt. Na podstawie tych wszystkich parametrów oraz wybranych opcji dodatkowych zostanie przedstawiona wycena oraz oszacowany zostanie przewidywany czas doręczenia przesyłki z meblami do odbiorcy. Drogę tę można śledzić w dedykowanym panelu. Tam też zostaniemy poinformowani o tym, że kurier dostarczył przesyłkę.

Jak kurier DPD dostarcza meble?

Wysyłka mebli kurierem DPD to z pewnością najbezpieczniejszy środek transportu. Z drugiej strony różnorodne możliwości pozwalają również uzyskać atrakcyjne ceny, a usługa realizowana jest bardzo szybko niezależnie od tego, czy wysyłamy pojedynczą paczkę czy też całą paletę. Dlatego właśnie bez problemów korzystamy z ofert sklepów internetowych, a handel nowymi i używanymi meblami w sieci kwitnie. Poza tym często okazuje się, że ten rodzaj transportu sprawdza się również podczas przeprowadzek.

Kurierem DPD meble można przesłać zarówno po złożeniu, jak i w całości, o ile mieszczą się one w maksymalnych wymiarach ustalonych przez firmę. Duże gabaryty wymagają oczywiście odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia palety, a także pomocy w załadunku i rozładunku. Poza tym po dużą przesyłkę z meblem przyjedzie kurier DPD specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem i należy przygotować mu odpowiednio dużo miejsca na parkingu lub podjeździe.

 

Zobacz, jaką ofertę dla ciebie mają brokerzy