Jak zapakować paczkę do AngliiDowiedzieliście się jak adresować paczkę teraz dowiecie się najważniejszej części w procesie wysyłania paczki do Anglii czyli pakowanie. Wiedza jak zapakować poprawnie paczkę pozwoli wam nie tylko uchronić wasze przedmioty przed zniszczeniem lub zgubieniem podczas wysyłania ale także koszt waszej paczki może ulec zmianie. Tu jest parę porad jak prawidłowo zapakować paczkę:

Paczka zawsze powinna być sztywna i w dobry stanie nie używajcie starych kartonów jedynie szkodzicie sobie przez to. Zawsze bezpieczniej jest kupić nowy karton który nie był nigdzie zniszczony lub zaklejany, gdy paczka przyjdzie do odbiorcy zniszczona będzie wtedy wiedział,  że stało się to podczas przejazdu.

Sprawdzajcie też sztywność i materiał kartonu bo to też jest ważny czynnik w wyborze. Opakowanie powinno być nie dużo większe od twojego przedmiotu który chcesz zapakować. Większy karton sprawi że cena twojej paczki może wzrosnąć i przedłużyć przewóz do celu   Paczka nie może mieć za dużo pustych przestrzeni najlepiej jest wypełnić je gazetami,folią bombelkową lub chipsami styropianowymi. To zabezpieczy twoją zawartość przed poruszaniem się podczas transportu.

Zawsze używaj taśmy samoprzylepnej nie używaj zwykłej ogólnodostępnej ze względu że jest ona słaba i szybko się odkleja. Oklejaj karton taśmą w litere H jest .Na samym końcu sprawdzaj czy paczka jest szczelnie zamknięta nie chcesz chyba by ktoś coś wyjął z twojej paczkiKurier może zapewnić dla nas opakowanie do transportu waszego przedmiotu lecz będzie to kosztować was więcej. Pamiętać trzeba też że kurier może nie przyjąć paczki jeśli jest zniszczona lub niepoprawnie zapakowana.

 

Waga paczek do Anglii

Kurierzy mają swoje ustalenia co do wagi paczki i wszystko zależy bardziej od usługi jaką wybierzecie ale zazwyczaj maksymalna waga paczki do Anglii waha się od 50 do 70kg. Waga paczki jest zależna od opakowania jak i zawartości paczki.

 

Wymiary paczki do Anglii

Tak samo jak z wagą maksymalna szerokość zależy od kuriera i usługi jaką wybierzecie. Normalnie maksymalne 0szerokości paczki są od 270 do 350.

 

Czy paczki do Anglii są ubezpieczone?

Tak. Przeważnie paczki są ubezpieczone a opłata za tą usługę  jest zawarta w cenie przesyłki do ustalonej wartości przez firmy kurierskie. Jeśli wartość przesyłki jest większa niż ustalona można zapłacić dodatkowo by rozszerzyć zakres ubezpieczenia.

 

Co jeśli paczka zostanie uszkodzona?

Każdą uszkodzoną paczkę podczas transportu można zareklamować na stronie kuriera którego wybraliśmy.