Zamówienie kuriera DPD jest obecnie bardzo intuicyjnym procesem. Wszystkich formalności dopełniamy, wypełniając formularz na stronie internetowej. To tam w dedykowanych miejscach wpisujemy dane adresowe nadawcy i odbiorcy, parametry paczki takie jak waga czy też wymiary. To również panel, w którym wybieramy interesujące nas opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy pobranie oraz określamy czy przesyłka jest standardowa. Niektóre opcje będą dodatkowo płatne, a z innych takich jak na przykład śledzenie przesyłek można korzystać za darmo na dowolnym urządzeniu. To właśnie ten panel będzie przydatny w momencie, gdy z jakiś względów będziemy chcieli, aby kurier DPD dostarczył przesyłkę pod inny adres.

Jak przeadresować przesyłkę DPD?

Na podstawie zamówienia kurier DPD odbiera paczkę od nadawcy i dostarcza ją pod wskazany adres. W trakcie realizacji usługi jest możliwość przekierowania przesyłki pod inny adres jeszcze przed jej doręczeniem. Przede wszystkim takiej zmiany w zleceniu dokonać tylko osoba, która składała zamówienie i zapłaciła za usługę. Najczęściej jest to nadawca przesyłki. Poza tym usługa przekierowania na inny adres wiąże się z dodatkowymi kosztami, które również obciążają zleceniodawcę. Dlatego właśnie odbiorca przesyłki nie może wpływać na warunki zlecenia ani na jej koszty całkowite.

Przekierowanie przesyłki DPD

Zazwyczaj zdarza się tak, że przekierowanie przesyłki na inny adres nie powoduje tego, że inny kurier DPD musi przejąć zlecenie, ponieważ musi być one dostarczone w innym regionie. Gdy jednak sam kontakt z przewoźnikiem i umówienie się na dostawę w innym miejscu nie jest możliwy, to należy w specjalnym panelu wydać odpowiednią dyspozycję. W ten sposób możemy nie tylko zmienić adres doręczenia, ale również datę lub godzinę dostawy czy też w ogóle zrezygnować z usługi. Po kliknięciu w link wpisujemy numer przesyłki lub numer referencyjny, a tym samym sprawdzamy, jaki jest jej aktualny status oraz możemy nim zarządzać w zakresie przekierowania, zmiany terminu dostawy czy rezygnacji.

 

Sprawdź inne usługi brokerów.