Niewątpliwie Inpost jest największą siecią punktów click & collect w Polsce. Charakterystyczne żółte paczkomaty zdominowały krajobraz wielu miast i wsi, a 5000. egzemplarz stanął właśnie w śląskiej wsi sołeckiej Drogomyśl, na ulicy Głównej 18.

Klienci sklepów internetowych chętnie korzystają z możliwości odbioru przesyłki w paczkomacie Inpost. To wygodna opcja, ponieważ pozwala podejść czy podjechać po paczkę, kiedy ma się czas i ochotę, a nie trzeba czekać na przyjazd kuriera. Obecnie już 52% odbiorców wybiera Inpost, co jest pretekstem do tego, by stale rozwijać firmę i stawiać nowe paczkomaty w dogodnych lokalizacjach. Wiele z nich wynika z zapotrzebowania samych odbiorców. Specjaliści Inpost podkreślają, że otrzymują prośby o ulokowanie paczkomatów w konkretnych miejscowościach. Dotyczy to zazwyczaj mniejszych miast oraz wsi i znacznie poprawia komfort użytkowników. Obecnie sieć to 5000 paczkomatów i według strategii nadal będzie się rozwijać. Warto zauważyć, że już teraz ilość punktów click & collect Inpost jest większa niż liczba placówek własnych Poczty Polskiej. Poza tym sieć rozpoczęła instalację paczkomatów przy sklepach Dino i Lidl, Kaufland w całej Polsce, a także w Centrach Handlowych Auchan. Inwestycje obejmą również rozbudowę sortowni oraz poprawę sieci logistycznej.

Inpost ocenia, że najwięcej klientów korzysta z paczkomatów w dużych i średnich miastach, ale wyraźnie widać również trend zwyżkowy wśród mieszkańców wsi i małych miast. Dotyczy to również wieku odbiorców usługi. Widać, że starsi ludzie też coraz chętniej korzystają z tej opcji.

Sprawdź ofertę Inpost