Allegro to jedna z najpopularniejszych platform sprzedażowych w Polsce. Od lat wyznacza trendy w branży, a jesienią tego roku uruchomi alternatywę dla transportu przesyłek. Obecnie w Poznaniu i w Warszawie pojawiły się już pierwsze automaty paczkowe sieci. Zachwycają designem i ekologicznymi inspiracjami.

Ekologiczne automaty Allegro

Pierwszy automat marki pojawił się na Nowym Rynku w Poznaniu. Trzy kolejne stanęły w Warszawie (ul. Puławska, Kabacki Dukt oraz ul. Rejewskiego). W kolejnych miesiącach można się spodziewać, że na mapie Polski będzie około 1500 paczkomatów sieci przede wszystkim w największych miastach takich jak Łódź, Toruń czy Wrocław. Sama usługa ma zacząć działać jesienią.

Automaty Allegro niewątpliwie uzupełnią już gęstą sieć podobnych rozwiązań innych firm. Popularna marka przy planowaniu swojej oferty korzystała z konsultacji z władzami miast, a także z ekspertami oraz aktywistami. Dlatego właśnie wybrane lokalizacje są najbardziej optymalne. Oczywiście Allegro w dalszym ciągu szuka nowych miejsc dla swoich automatów.

Po co Allegro inwestuje w automaty paczkowe?

Z pewnością oferta Allegro będzie konkurencyjna. Portal zapewnia, że przesyłki będą zdecydowanie szybciej docierać do klientów, a sama metoda będzie bardzo wygodna. Jak widać, poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko, ponieważ już teraz większość przesyłek jest dostarczana do klientów w ciągu 1-2 dni.

Trzeba pamiętać o tym, że stale rośnie ilość użytkowników serwisu Allegro. Niewątpliwie na ten trend wpływ ma oferta Smart, która gwarantuje bezpłatną dostawę. Dodatkowa usługa transportowa ma oczywiście zwiększyć sprzedaż. Co istotne, automaty Allegro zostaną wyposażone w odnawialne źródła energii oraz w czujniki jakości powietrza. To ekologiczny wariant, który ma wpisywać się w miejski krajobraz i minimalizować ślad węglowy. Dlatego właśnie fronty automatów będą obsadzane „ścianą roślin” o powierzchni 10 mkw. Zieleń będzie podlewana i pielęgnowana, a tym samym stanie się niezwykle ważnym elementem krajobrazu tak innym od wszechobecnych reklam, powierzchni sztucznych, metalu i betonu.