Firma logistyczna Geis rozpoczęła proces wycofywania się z polskiego rynku. InPost przejmie jej pracowników i klientów. Stosowne umowy są właśnie podpisywane. Powodem rezygnacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych przewoźników na rynku jest walka cenowa narzucona przez konkurencję.

InPost zaproponował zatrudnienie pracownikom zatrudnionym w Geis i to na wszystkich poziomach działalności firmy. Na stabilna pracę mogą więc liczyć zarówno kurierzy, jak i pracownicy sortowni i centów logistycznych czy też struktur zarządzających. W ten sposób pracę może zmienić nawet 1000 osób. Firma Geis stworzyła w Polsce stabilny rynek zatrudnienia. Miała również podpisane umowy ze stałymi klientami. InPost zapewnia, że mogą oni liczyć w dalszym ciągu na ciągłość i terminowość doręczeń. Obie marki do tej pory dostarczały zakupy klientów sklepu internetowego Lidl. Sam InPost obecnie rozbudowuje sortownię w parku magazynowym P3 Piotrków oraz planuje uruchomienie dwóch nowych sortowni 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesnego obiektu w parku logistycznym MLP Poznań West.

Z oświadczenia firmy Geis wynika, że decyzja o wycofaniu się z Polski była podyktowana niskimi marżami w branży kurierskiej oraz problemami z zatrudnieniem odpowiedniej ilości pracowników.

Sprawdź ofertę kuriera InPost