W dużych miastach już się zaczęły pojawiać pierwsze automaty Allegro. Dzięki temu marka chce docierać jeszcze szybciej do klientów, a z drugiej strony będzie przykuwać uwagę innowacyjną konstrukcją oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Paczkomaty będą składać się w 90% z recyklingowanego drewna, mają być przyjazne środowisku i osobom ze szczególnymi potrzebami, a rozbudowane funkcje będą wykraczać poza standardowe możliwości nadawania i odbierania przesyłek. Automaty harmonijnie wtapiają się w przestrzeń miejską, są zasilane energią ze źródeł odnawialnych i przyjazne środowisku naturalnemu. Innowacyjne rozwiązania także ułatwiają klientom obsługę urządzeń oraz korzystanie z licznych funkcji. Jeszcze w tym roku Allegro będzie dostarczać paczki do już stojących automatów. Na mapie Polski jest ich 600. Do końca 2022 ma ich się pojawić co najmniej trzy tysiące. Oczywiście sam system najpierw ma zacząć działać w dużych miastach takich jak Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice czy Toruń. Każdy z automatów będzie obsadzony zielenią, energię pozyska z odnawialnych źródeł i nie pojawią się na nim reklamy. Partnerem logistycznym jest UPS.

Automaty Allegro zostały w taki sposób zaprojektowane, aby zminimalizować ślad węglowy oraz wpisywać się w ład przestrzenny. I dlatego właśnie harmonijnie wtapiają się w krajobraz, stając się niezwykle ważnym i innowacyjnym elementem miejskich aranżacji. Warto zwrócić uwagę na liczne funkcje i udogodnienia, które mają ułatwiać korzystanie z automatów wszystkim klientom. Pojawią się udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących, czujniki jakości powietrza, system cichego domykania skrytek, oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu. Poza tym zostanie zapewniony łatwy dostęp dla osób poruszających się na wózkach oraz będą przygotowane zabezpieczone strefy wyładunku dla kurierów. Tym samym automaty doskonale będą odpowiadać na potrzeby różnych osób i firm, a ich forma została uzgodniona z miejskimi aktywistami i jest wymierną szerokich konsultacji społecznych.

Klienci popularnej platformy w automatach One Box by Allegro będę mogli odebrać paczki najczęściej już następnego dnia po zakupie. Wspomagać zadania ma specjalna aplikacja, która daje dostęp do panelu aukcyjnego, pozwala sprawdzić status przesyłki, a także informuje o tym, jakie produkty czekają na odbiór. Wystarczy jedno kliknięcie, by zdalnie otworzyć skrytkę. Klienci będą mogli z czasem również wskazać preferowaną wysokość drzwiczek, co jest niezwykle istotne dla osób poruszających się na wózkach, niskich czy też o ograniczonych możliwościach poruszania się. Automaty mają również dodatkowe funkcjonalności. Będzie można w nich nadać za darmo używany sprzęt elektroniczny. Poza tym Allegro kusi również tym, że po każdej dziesiątej paczce w imieniu klienta posadzi drzewo ze specjalną dedykacją. To kolejny proekologiczny aspekt nowego rozwiązania.