Coraz więcej klientów firm kurierskich decyduje się na nadawanie i odbieranie przesyłek w specjalnie wyznaczonych punktach. To znacznie skraca czas realizowania usługi i sprawia, że nie trzeba oczekiwać w domu lub firmie na przyjazd przewoźnika. Z drugiej strony to także rozwiązanie proekologiczne. Kurier GLS swój pilotażowy Punkt Szybkiej Paczki w Polsce otwiera na osiedlu Oświecenia na poznańskich Ratajach. Docelowo aż 100 miejsc ParcelShop ma zostać przekształconych w tego typu Punkty.

Dla klientów indywidualnych oraz firm Punkty Szybkiej Paczki GLS to doskonałe rozwiązanie, które będzie sprawdzać się w codziennej obsłudze różnych zleceń. Tak będzie można przygotować paczkę do wysyłki, a dedykowana rampa umożliwia załadowanie lub rozładowanie samochodu. Specjalnie dla klientów branży e-commerce w punktach znajdą się przymierzalnie i już na miejscu będzie można ocenić czy zamówione ciuchy lub buty faktycznie nam pasują. Jeśli nie, od razu nadać przesyłkę zwrotną. Poza tym w Punkcie Szybkiej Paczki będzie można odebrać przesyłki za pobraniem, za pomocą Cash Service.

Z założenia ma Punkty Szybkiej Paczki mają być funkcjonalne, przyjazne dla nadawców i odbiorców a także elastycznie. Dzięki temu ich oferta będzie mogła się dostosowywać do potrzeb klientów, bo rynek przesyłek kurierskich stale się rozwija i przede wszystkim najważniejsze stają się usługi dostępne dla każdego. Punkt Szybkiej Paczki w Poznaniu otwarty jest w atrakcyjnych godzinach. W dni robocze działa od 9.30 do 20.00, a w soboty od 9.30 do 15.00. Także lokalizacja jest wygodna dla klientów. Kolejne punkty w Polsce będą tworzone na wzór poznańskiego ośrodka i w każdym z nich klienci mogą liczyć na udogodnienia, szeroki wachlarz usług i kompleksowość obsługi.

Kurier GLS Poland to jedna z najprężniej rozwijających się marek w kraju. Obecnie dysponuje siecią sieć ponad 1600 punktów nadania i odbioru paczek ParcelShop. Najczęściej mieszczą się one w sklepach i lokalach usługowych w dogodnych dla klientów lokalizacjach. Dlatego właśnie są chętnie wybierane przez nadawców i odbiorców przesyłek. W przeciwieństwie do ParcelShop Punkty Szybkiej Paczki GLS będą prowadzone przez firmę kurierską, a obsługą klientów zajmą się pracownicy firmy przewozowej. To pozwoli poszerzyć zakres działań, a także zadbać o kompleksowość realizowanych zleceń. Ich ilość stale rośnie i dlatego właśnie GLS koncentruje się na tym, by w Punktach obsługiwane były tylko i wyłącznie przesyłki, a udogodnienia dla klientów mają sprawić, że chętnie będą korzystać z tej formy nadawania i odbierania paczek.

Sprawdź ofertę kuriera GLS.