Firma kurierska Hellmann Worldwide Logistics specjalizuje się w przewożeniu towarów za pomocą różnych środków transportu. W tym celu wykorzystuje drogi lądowe, morskie i lotnicze. Marka działa na całym świecie i oferuje szeroki zakres usług – na przykład magazynowanie i dystrybucję towarów, usługi celne oraz ubezpieczenia transportowe. W Polsce firma ma biuro w Raszynie koło Warszawy i 13 oddziałów w różnych miastach. Hellmann jest również znany z transportowania palet o różnych rozmiarach i wadze i dostarcza przesyłki paletowe w ciągu dwóch dni roboczych.

Jakie palety przewozi Hellmann?

Kurier Hellmann oferuje dostawę palet różnymi środkami transportu, umożliwiając przesyłanie dużych i ciężkich ładunków, których nie da się wysłać standardowymi metodami. Najczęściej klienci korzystają z palet EUR, które są uniwersalne i pomieszczą do 1200 kg ładunku. Można też nadać półpalety. One będą odpowiednie dla ładunków o wadze od 100 do 600 kg. Jeden nadawca może nadać ładunek o wielkości maksymalnie ośmiu miejsc paletowych i wadze do 3500 kg. Przesyłki Hellmann paletowe są dostarczane w ciągu dwóch dni roboczych.

Ile kosztuje paleta Hellmann?

Ceny kuriera Hellmann zależą od kilku czynników, w tym odległości, wagi i wymiarów przesyłki oraz ewentualnego zastosowania specjalistycznego sprzętu przy ciężkich i dużych paletach. By dokonać wyceny palety Hellmann, należy wypełnić formularz zamówienia i wpisać wszystkie niezbędne informacje.

Kurier Hellmann oferuje usługi przewozowe do 20 krajów europejskich, a także import palet z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Przewóz palet międzynarodowych Hellmann

Palety międzynarodowe Hellmann to standardowe podstawy, które są dopuszczone do przesyłek międzynarodowych, co pozwala na swobodne transportowanie ich między różnymi krajami. Tym samym wykorzystywane przez Hellmann palety międzynarodowe spełniają wymagania stawiane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) oraz Międzynarodową Federację Przewoźników Drogowych (IRU). Wymiary palet międzynarodowych to 120 x 100 cm lub 120 x 80 cm, a ich wysokość nie powinna przekraczać 200 cm.

Dzięki temu że używane podstawy są standardowe, da się je łatwiej i szybciej przygotować do transportu. Przesyłki Hellmann paletowe międzynarodowe umożliwiają bezpieczne przewożenie na duże odległości różnego rodzaju towarów – na przykład mebli, sprzętu AGD, żywności czy artykułów przemysłowych. Hellmann zapewnia także odpowiednie zabezpieczenie towaru, co pozwala na bezpieczny transport i ochronę towarów przed uszkodzeniem.

Jak przygotować paletę Hellmann?

Nadawca musi właściwie zabezpieczyć ładunek na palecie Hellmann Worldwide Logistics, aby zapewnić jego bezpieczeństwo. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednią podstawę, która jest wystarczająco mocna i dostatecznie duża, aby pomieścić cały towar, a następnie ułożyć go w taki sposób, aby przesyłka była stabilna i nie wystawała poza krawędzie palety. W przypadku gdy ładunek ma nieregularny kształt, należy użyć odpowiednich osłon lub opakowań, a do owinięcia warto zastosować folię stretch lub taśmę pakową. W niektórych przypadkach przydatne mogą okazać się specjalistyczne pasy. Na końcu należy umieścić etykietę z informacjami o nadawcy, odbiorcy, numerze przewozowym, a także, jeśli to konieczne, oznaczyć ładunek symbolami dla kierowcy Hellmann.

Dlaczego warto wybrać kuriera Hellmann?

Kurier Hellmann wyróżnia się na tle konkurencji. Marka oprócz tradycji, na której się opiera, stawia również na nowoczesne technologie i dynamicznie dostosowuje się do rynku oraz potrzeb klientów. Przewoźnik oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie transportu, zarządzania projektami oraz załatwienia formalności celnych i drogowych. Dostępne są także w Hellmann usługi frachtu lotniczego oraz morskiego, a także gotowe strategie dla sektora e-commerce. Klienci mogą skorzystać z bezpłatnego ubezpieczenia przesyłki o wartości do 500 złotych i pobrania w wersji standardowej oraz ekspresowej. Hellmann stawia na cyfryzację i oferuje platformę Helliusz, która ułatwia kontakt z kurierem i pozwala na śledzenie przesyłki online.

Wyślij paletę międzynarodową kurierem Hellmann!