Mechanicy, właściciele warsztatów samochodowych, klienci indywidualni i sklepy z częściami samochodowymi coraz częściej poszukują odpowiednich elementów w Internecie. Zarówno profesjonalne serwisy, jak i aukcje dają możliwość zdobycia odpowiedniego modelu zarówno nowego, jak i używanego. Profesjonalne firmy kurierskie natomiast dbają o to, by nawet problematyczna przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Do takich części samochodowych z pewnością należy zderzak, który trzeba odpowiednio przygotować do wysyłki oraz wymaga on szczególnego traktowania na każdym etapie transportu.

Jakim kurierem wysłać zderzak samochodowy?

Rzetelny kurier DHL dostosowuje swoją ofertę także dla potrzeb klientów, którzy wysyłają przesyłki niestandardowe. Dlatego właśnie są w stanie dostarczyć niemal każdą część samochodową po jej uprzednim przygotowaniu. Zderzak ze względu na swoją budowę i rozmiar jest niezwykle trudny do zapakowania. Przede wszystkim grubą warstwą tektury trzeba osłonić narożniki. Warto wykorzystać również folię bąbelkową i streczową do zabezpieczenia całej powierzchni. Im więcej warstw umieścimy, tym bardziej prawdopodobne, że uchronimy zderzak przed otarciami czy obiciami. Poza tym trzeba usztywnić całą konstrukcję, by się nie wyginała i nie ulegała przeciążeniom. Im więcej starania włożymy w przygotowanie przesyłki, tym kurierowi będzie łatwiej ją dostarczyć bez uszkodzeń.

 

Sprawdź, jakie oferty mają brokerzy oraz PogotowiePaczkowe, które specjalizuje się w przesyłkach części samochodowych jak zderzaki samochodowe kurierem