Wysyłając szklane przedmioty DPD największe problemy możemy mieć z odpowiednim zapakowaniem paczki, by dość specyficzna zawartość w stanie nienaruszonym dotarła do odbiorcy. Warto pamiętać, że jak każda przesyłka będzie ona podlegała sortowaniu, będzie przewożona i przenoszona, a na każdym z etapów coś niepokojącego może się wydarzyć. Bezpieczeństwo przesyłki DPD z towarami szklanymi nie zależy więc tak mocno od odległości, jaką musi pokonać, lecz od odpowiedniego zapakowania i zabezpieczenia oraz dedykowanego oznaczenia, które jest jednoznaczną informacją. Z powodzeniem więc możemy wysłać przesyłką kurierską DPD przedmioty z elementami szklanymi, dekoracje, zastawę czy też wazony lub świeczniki.

Jak zapakować przesyłkę z rzeczami szklanymi DPD?

Kluczem do tego, by zapewnić bezpieczeństwo delikatnym szklanym rzeczonym jest ich odpowiednie zapakowane. Przede wszystkim należy znaleźć opakowanie, które wielkością oraz wytrzymałością będzie pasowało do naszych rzeczy. DPD rzeczy szklane zaleca pakować w kartony, a całą wolną przestrzeń koniecznie należy wypełnić specjalnymi wypełniaczami w taki sposób, by zawartość się nie przemieszczała podczas transportu. Jeśli w jednym opakowaniu będziemy wysyłać kilka jednostkowych delikatnych rzeczy, warto każdą z nich osobno zapakować lub oddzielić je od siebie specjalnymi przegródkami. Sprawdza się również owinięcie folią bąbelkową w taki sposób, by na przykład kieliszki nie stykały się ze sobą.

Jak oznaczyć przesyłkę DPD z artykułami szklanymi?

Podstawą tego, by przesyłka DPD z rzeczami szklanymi dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym jest odpowiednie jej zapakowanie. Poza tym należy również poinformować kuriera o tym, że przewozi on rzeczy podatne na zniszczenie. W tym celu należy oznaczyć przesyłkę DPD z rzeczami szklanymi specjalnymi naklejkami takimi jak na przykład: „Ostrożnie”, „Uwaga szkło”, „Góra/dół”.

Jeśli wysyłamy kurierem DPD paczki z rzeczami szklanymi, które ważą powyżej 31,5 kilograma będziemy musieli pomóc z załadunku oraz rozładunku przesyłki. Paczki o wadze przekraczającej 50 kilogramów powinny być transportowane na palecie o maksymalnych wymiarach, jakie ma paleta EUR. Dodatkowo koniecznie trzeba wzmocnić boki oraz górę przesyłki, a całość tak zabezpieczyć, by nie przesuwała się ona na podstawie. Odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie oraz oznakowanie sprawia, że wysyłka szkła DPD będzie bezproblemowa i towar dotrze od nadawcy do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

 

Wysyłaj taniej brokerami kurierskimi.