Kurier DHL dokłada wszelkich starań, by palety docierały od nadawcy do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Warto pamiętać także o tym, że od sposobu przygotowania i zapakowania przesyłki w dużej mierze zależy to, czy nie zostanie ona uszkodzona na różnych etapach transportu, a okazji jest wiele. Kurier DHL doradza więc, w jaki sposób zapakować paletę, aby uniknąć zniszczenia towarów w przewozie, ale warto pamiętać, że można także wykorzystać inne skuteczne rodzaje ochrony takie jak wypełnienie piankowe oraz przewóz w skrzyniach drewnianych.

Jak zapakować paletę?

Warto przy pakowaniu palet DHL wykorzystywać sprawdzone techniki i materiały, które doskonale zabezpieczają zawartość przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Oczywiście wiele będzie zależało również od specyfiki przesyłki. Popularne są na przykład pionowe osłony krawędzi. Poza tym że idealnie chronią pionowe i poziome narożniki kartonu, to również stabilizują ładunek. Praktyczne są również arkusze tekturowe, które umieszcza się u góry, od spodu i po bokach. Przede wszystkim w ten sposób można rozłożyć wagę przesyłek na dole oraz na górze palety. W przypadku gdy wysyłamy towary ponadwymiarowe takie jak na przykład silniki, warto je przymocować do palety za pomocą drewnianych lub metalowych uchwytów. Dzięki temu zawartość przesyłki nie przesuwa się i tym samym nie naraża na niebezpieczeństwo innych paczek czy palet.

jak zapakować paletę

Jakich materiałów używać do pakowania palet?

Warto przed spakowaniem palety dla kuriera DHL przygotować niezbędne materiały, które pomogą zabezpieczyć odpowiednio ładunek. Sprawdza się na przykład folia termokurczliwa oraz różnego rodzaju taśmy. Umożliwiają one przede wszystkim przymocowanie ładunku do palety w taki sposób, by się on nie przesuwał. Są niezastąpione zarówno w przypadku przesyłek ponadwymiarowych, jak i paletyzowanych. Na rynku dostępne są taśmy stalowe, nylonowe, poliestrowe (PET) oraz polipropylenowe. Te pierwsze są dedykowane przesyłkom ciężkim i jednolitym. Pozostałe idealnie będą spełniać swoje zadanie, gdy pakujemy kartony i lżejsze paczki. Warto jednak sprawdzić, by taśmy były odpowiednio wytrzymałe.

Jeśli używamy folii termokurczliwej, należy ją przymocować do palety lub podstawy, która umożliwia transport wózkiem widłowym. Przy wyborze warto zwrócić uwagę, że kategoria folii powinna być 70. Należy owinąć przesyłkę, obracając rolkę dookoła ładunku ku górze w taki sposób, by kolejna warstwa folii nachodziła na nałożoną pod spodem w 50% szerokości. Na górze należy ją skrzyżować po przekątnej z każdego rogu, do całkowitego pokrycia górnej powierzchni. Na końcu należy skierować warstwę folii ku dołowi i ściśle owinąć nią podstawę palety. Folia termokurczliwa zabezpiecza ładunek również przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

materiały do pakowania palet

Owijanie palety taśmą pomaga ją zabezpieczyć w różnych płaszczyznach. Jeśli wykonujemy procedurę ręcznie, należy pierwszy odcinek przełożyć przez pustą przestrzeń pod paletą i nad górną powierzchnią ładunku. W ten sposób mocujemy ją pionowo. Podobnie czynność taśmowania wykonujemy we wszystkich kierunkach. Kurier DHL zaleca, by paleta była owinięta co najmniej czterema pasami taśmy. Warto również zastosować poziome osłony narożników, które zapobiegają uciskaniu krawędzi górnych kartonów przez taśmę.

materiały do pakowania palet taśmy

 

Sprawdź oferty brokerów i wysyłaj z najlepszymi.