W sieci można kupić wszystko, nawet towary, które częściej wybieramy w sklepach. Z drugiej strony kwitnie sprzedaż na aukcjach internetowych  i nie ma przecież problemu, by zamówić nawet niestandardowe rzeczy. Profesjonalny kurier DPD urządzenia sanitarne, duże i ciężkie akcesoria przewiezie bez najmniejszego problemu. Najważniejsze w tym aspekcie będzie to, by przygotować ładunek do transportu w taki sposób, aby nie uległ on uszkodzeniu ani nie zagroził innym paczkom. Wannę DPD dostarczy jako przesyłkę niestandardową. Podobnie rzecz się będzie miała również z innymi urządzeniami sanitarnymi. Wiele będzie oczywiście zależeć od ich wymiarów i wagi, ale także od tego, jak delikatnie trzeba się z paczką obchodzić. Kurier DPD umywalki, sedesy czy wanny z założenia traktuje jak przesyłki niestandardowe. Z zasady są one inaczej transportowane i nie podlegają automatycznemu sortowaniu. Dlatego też należy szczególną uwagę zwrócić na pakowanie, oznaczenia oraz zabezpieczenie. Taki transport urządzeń sanitarnych DPD wymaga zaangażowanie większej liczby pracowników, więc opłata też jest relatywnie wyższa.

Jak wysłać paczkę z sanitariatami DPD?

Ciężkie, duże, wrażliwe na uszkodzenia oraz „nieforemne” urządzenia sanitarne DPD odbiera po wcześniejszym zapakowaniu zgodnie ze standardami firmy. Gdy wysyłamy kurierem umywalkę lub inne urządzenie o wadze do 31,5 kilograma, powinniśmy dopasować opakowanie do masy i wymiarów ładunku w taki sposób, by chronił zawartość i inne przesyłki. Jeśli kurierem DPD przesyłamy urządzenia sanitarne o niewielkiej wielkości i wadze w zbiorczym opakowaniu, to każde z nich musi być zapakowane osobno w opakowania jednostkowe, które będą od siebie oddzielone  tekturowymi lub innymi przegródkami. Te będą zabezpieczać przed bezpośrednim kontaktem różnych elementów. Najlepiej by było, aby urządzenia sanitarne DPD transportowało w fabrycznych dedykowanych opakowaniach, które są wykończone styropianowymi formami. Poza tym trzeba pamiętać o tym, by wypełnić wszystkie wolne przestrzenie odpowiednimi wypełniaczami, które sprawią, że ładunek nie będzie się przesuwał. To zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkim przesyłkom i kurierowi podczas transportu. Dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie ceramiki wysyłanej DPD folią bąbelkową. Dodatkowo wszelkie narożniki i krawędzie muszą być dodatkowo wzmocnione, a na kartonie powinny pojawić się znaki ostrzegawcze, które mówią o tym, że towar jest delikatny lub musi być przewożony w określonej pozycji. Jeśli przesyłka z urządzeniami sanitarnymi przekracza wagę 31,5 kilograma, należy pomóc kurierowi w załadunku i rozładunku.

Jak zamówić kuriera DPD do przewozu ciężkich urządzeń sanitarnych?

Duże i ciężkie ładunki takie jak na przykład wannę kurierem DPD można wysłać jedynie na dedykowanych europaletach. Najlepiej byłoby zapakować urządzenie w oryginalne opakowanie i takie na trwale przymocować do palety w taki sposób, by się nie przesuwało podczas transportu. Poza tym z oryginalnych lub dopasowanych opakowań nie mogą wystawać żadne części. Urządzenia sanitarne takie jak na przykład wannę DPD wysyłamy po takim umiejscowieniu na palecie, by była ona stabilna. Większe paczki zbiorcze powinny mieć równo rozłożony ciężar, a całość koniecznie musi być zabezpieczona folią strecz oraz mieć wzmocnione krawędzie i górę przesyłki. Warto urządzenia sanitarne przed wysyłką DPD odpowiednio oznaczyć.

Porównaj cennik u różnych brokerów.