Od 1 stycznia 2021 roku zacznie obowiązywać w DHL Express nowy cennik międzynarodowych usług ekspresowych. W Polsce podwyżki wyniosą 6.9%. Wzrosną również koszty dodatkowe. Za przesyłkę o niestandardowej wadze wyniesie trzeba będzie zapłacić 380 zł, a dopłata do palety niepiętrowalnej osiągnie wartość 780 zł.

Usługi znanego międzynawowego dostawcy DHL Express dedykowane są przede wszystkim firmom. Szybkie doręczenia, indywidualne podejście do klienta, a także szeroka i różnorodna oferta to właśnie najważniejsze atuty przewoźnika. Wymagają one jednak od niego stałych inwestycji w rozwój naszej międzynarodowej sieci. Analogicznie do poprzednich lat DHL zakłada więc korektę cen. Pieniądze są przeznaczane na rozwój infrastruktury oraz pozyskiwanie najnowocześniejszych technologii, które pozwalają szybko i rzetelnie realizować zlecenia, a także dopasowywać rozwiązania do potrzeb konkretnych odbiorców. Poza tym DHL Express dostrzega zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi logistyczne, które są związane z szybkim i dynamicznym rozwojem rynku e-commerce. Kurier więc będzie stale inwestować w odnowienie floty samolotów oraz modernizację sortowni, punktów przeładunkowych i innych obiektów. Ważnym aspektem wszystkich przedsięwzięć jest również troska o środowisko naturalne.

Poza tym podwyżka jest również uwzględnia wahania kursów, inflację oraz rosnące koszty administracyjne w każdym z ponad 220 krajów i terytoriów, w których działa DHL Express. Sama korekta cen jest jednak zależna od lokalnych uwarunkowań i dlatego właśnie może różnić w każdym z krajów. W związku z faktem, że Wielka Brytania opuści Unię Celną pod koniec tego roku zwiększą się koszty doręczeń do tego kraju. Od 1 stycznia 2021 będzie pobierana opłata za wszystkie przesyłki eksportowe i importowe podlegające odprawie celnej w wymianie między Wielką Brytanią a krajami Unii Europejskiej.

Sprawdź ofertę DHL