Jeden z najbardziej popularnych brokerów usług kurierskich – Furgonetka.pl, zapowiedział otwarcie nowej sieci automatów paczkowych. Niewątpliwie będzie to duża konkurencja dla InPostu oraz ciekawa alternatywa dla klientów. A tych nie brakuje.

Furgonetka działa na polskim rynku od dekady i z roku na rok notuje wyższe dochody. W 2021 ma zamiar przebić barierę 200 mln zł przychodów. Nowość w ofercie brokera ma być rozwiązaniem lepszym niż paczkomaty InPostu. Tak prezentują się zapowiedzi usługi Furgonetka BOX.

Broker nie jest pierwszą firmą, która zapowiedziała postawienie swoich maszyn. By konkurować z liderem na rynku, oczywiście trzeba w bardzo krótkim czasie postawić na porównywalnej wielkości infrastrukturę oraz zamontować kilkanaście tysięcy automatów na terenie całej Polski. Dlatego właśnie Furgonetka do projektu zamierza zaangażować różne firmy z branży kurierskiej oraz sieci sklepów. Tym samym ma powstać wspólna dla wszystkich otwarta sieć automatów paczkowych.

Dla kogo automaty Furgonetki?

Sama sieć paczkomatów będzie dostępna dla wszystkich, którzy będą zainteresowani tego typu usługami. To rozwiązanie nie tylko dla sektora kurierskiego, ale także dla sklepów internetowych, sieci handlowych, dyskontów, deweloperów i wspólnot mieszkaniowych. Tym samym te poszczególne podmioty nie będą dla siebie konkurencją a partnerami. Furgonetka ze swoim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania będzie operatorem tej sieci. Specjaliści firmy podkreślają, że w przeciwieństwie do InPostu będą dysponować wieloma bardzo różnorodnymi automatami, dzięki temu lepiej odpowiedzą na potrzeby klientów oraz będą w stanie zaproponować elastyczne rozwiązania. Furgonetka zamierza dysponować i małymi skrytkami na osiedlach, i wielkimi kontenerami na przykład w podziemnych parkingach galerii handlowych.

Różnorodne możliwości pozwolą również udrożnić sam system i na przykład ustawić termin odbioru przesyłek do ich gabarytów czy też lokalizacji automatów. W tym wypadku chodzi również o to, by jak najwięcej klientów mogło korzystać z tego rozwiązania.

Nowoczesne rozwiązania

Klienci są już przyzwyczajeni do paczkomatów. Sama usługa wydaje się doskonale skrojona na miarę potrzeb współczesnego człowieka i pozwala mu elastycznie podchodzić do nadawania i odbierania przesyłek właśnie wtedy, kiedy on ma czas. Technologia produkcji automatów nie jest również tajemnicą, a cała innowacja, jaką Furgonetka zamierza wprowadzić, bazuje na autorskim oprogramowaniu. W dużym skrócie chodzi o integrację różnych systemów, a także dostarczenie odbiorcy prostego i intuicyjnego interfejsu. Poza tym marka oczywiście zamierza zainwestować w promocję swojej sieci automatów.

Dlaczego klienci lubią paczkomaty?

Automaty doskonale wpisują się w strategię firmy rozwijaną od 10 lat. Początki były związane z integracją różnych firm kurierskich, która pozwalała w jednym miejscu porównać ich oferty oraz zamówić przewoźnika. Poza tym Furgonetka rozbudowuje sieć punktów nadań i odbiorów paczek. To już kilkaset punktów na terenie Polski i miejsc stale przybywa. Wydaje się więc, że automaty to naturalny krok brokera, który pozwoli mu dalej rozwijać usługi. To tym ważniejsze, że korzysta już z nich ponad milion użytkowników.

Zobacz ofertę Furgonetki