O planach Poczty Polskiej, by w popularnej sieci Biedronka postawić samoobsługowe automaty, już pisaliśmy. Poza tym charakterystyczne paczkomaty staną również w placówkach monopolisty. Dostarczycielem automatów jest firma SwipBox.

Do wakacji w placówkach Poczty Polskiej i w Biedronkach staną pierwsze automaty. Pozostałe zostaną uruchomione do końca trzeciego kwartału tego roku. Oczywiście w pierwszej kolejności paczkomaty zostaną uruchomione w większych metropoliach – przede wszystkim w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu. Jest to usługa, z której korzystają przede wszystkim klienci sklepów internetowych. Jest to branża niezwykle ważna dla rozwoju gospodarki i w dalszych prognozach będzie rozwijać się bardzo dynamicznie. Z drugiej strony sektor e-commerce jest mocno związany z usługami kurierskimi i w pewien sposób prowokuje zmiany w proponowanych usługach. Dlatego właśnie Poczta Polska inwestuje w paczkomaty i stawia je w miejscach chętnie odwiedzanych przez klientów a także takich, które są ulokowane w dogodnych miejscach.

Kolejne paczkomaty, jakie uruchomi w najbliższych miesiącach Poczta Polska, to realizacja zaplanowanej strategii. Zakłada ona, że przychody z rynku paczkowego zostaną podwojone do końca 2023 roku. Teraz wynoszą one około 1 miliard złotych rocznie. Automaty samoobsługowe staną w miejscach, które będą dogodne dla klientów. Pod uwagę zostaną wzięte preferencje zakupowe a także styl życia potencjalnych odbiorców. W tym aspekcie nie dziwi fakt, że to właśnie w Biedronce mają stanąć urządzenia, gdyż jest to jedna z częściej odwiedzanych sieci marketów. Statystycznie około 4 miliony osób codziennie robi zakupy w sklepach tej marki. Ustawienie automatów pozwoli jednocześnie odbierać przesyłki przy zakupach, a także będzie pretekstem do wejścia do sklepu, gdy jedziemy tylko po paczkę. Poza tym lokalizacje gwarantują bezpieczeństwo paczkom, ponieważ automaty będą umieszczone wewnątrz sklepów, a dostęp do nich będzie możliwy tylko w godzinach otwarcia placówek. W niektórych przypadkach automaty staną w wyodrębnionych strefach i będzie można z nich korzystać przez całą dobę. Niewątpliwie współpraca Poczty Polskiej z SwipBox będzie doskonałą alternatywą do obecnie funkcjonujących paczkomatów, a także uzupełni ofertę punktów odbioru.

Sprawdź ofertę Poczty Polskiej