InPost jest najpopularniejszą siecią paczkomatów w Polsce. Stale rozwija się również w zakresie nowoczesnych technologii, które mają ułatwić zarządzanie procesem wysyłki oraz zapewnić klientom bezpieczeństwo. Poza tym stale zwiększa się ilość automatów nie tylko w dużych miastach i logistycznych centrach, ale tam, gdzie jest zapotrzebowanie na tego typu usługi.

Nowoczesna aplikacja mobilna InPost funkcjonuje od dłuższego czasu i ułatwia zarządzanie procesami wysyłki i odbioru paczek. Już wkrótce wyłącznie przy wykorzystaniu aplikacji będzie można nadać przesyłkę. To nowatorskie rozwiązanie w dużym skrócie polega na obsłudze skrytki z poziomu platformy na urządzeniu mobilnym. W praktyce z jednego paczkomatu w jednym momencie będzie mogło korzystać naraz kilka osób. A to wygodne i oszczędza tak cenny czas. Aplikacja jest kolejnym ukłonem w kierunku tych klientów, którzy szczególnie cenią mobilne rozwiązania. Wkrótce w ten sam sposób będzie można nadawać przesyłki.

Strategia GO MOBILE! pozwala na zarządzanie skrytką z poziomu aplikacji. Takie rozwiązanie działa już w 95% urządzeń, a pozostałe, starsze automaty są unowocześniane. Z pewnością taki wariant przyspieszy odbiór przesyłek oraz ich nadawanie. I to właśnie jest najważniejszy argument, aby wprowadzić nowatorskie rozwiązania. Z aplikacją mobilną sama operacja wyjęcia paczki z automatu ogranicza się tylko do przejęcia jej w biegu, nie trzeba stać przy ekranie, wprowadzać szeregu numerów, czy też czekać w kolejce. To najbardziej rewolucyjna zmiana, jaką InPost wprowadził od momentu, kiedy w Polsce pojawił się pierwszy paczkomat – czyli w 2009 roku.

Aplikacja mobilna już wkrótce ułatwi również nadawanie paczek. Dzięki temu InPost będzie najbardziej technologicznie rozwiniętą firmą kurierską. Obecnie w kraju rozlokowanych jest 5000 automatów, czyli więcej niż placówek własnych Poczty Polskiej. Opcja „Szybkie Nadania” – bez rejestracji, logowania i kolejek znacznie ułatwia wysyłanie przesyłek i skraca czas całego procesu, a atrakcyjny cennik sprawia, że ten przewoźnik jest bardzo konkurencyjny i cieszy się zaufaniem Polaków. Oryginalną aplikację należy pobrać w sklepach App Store oraz Google Play.

Sprawdź, jak wysyłać paczkę InPost