Poczta Polska dokłada starań, by podążać za zmianami na rynku przewoźników oraz oczekiwaniami klientów. Z tego właśnie powodu w Warszawie zostały uruchomione pierwsze automaty paczkowe. Do końca roku w całym kraju ma się pojawić 200 maszyn. To odpowiedź na zainteresowanie klientów tą formą nadawania i odbierania przesyłek. Poza tym automaty uzupełnią ofertę Odbiór w Punkcie, która cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Jedna i druga opcja pozwala nadawać i odbierać przesyłki wtedy, kiedy się chce. Oczywiście automaty będą działać całodobowo.

Automaty Poczty Polskiej będą uruchamiane przy czynnych całodobowo placówkach oraz w sklepach Biedronka. W pierwszej kolejności pojawią się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Trójmieście i na Śląsku. Do końca sierpnia ma ich stanąć 100 w najpopularniejszych lokalizacjach. Drugie tyle pojawi się do końca października i ma być idealnym rozwiązaniem na wzmożony ruch przedświąteczny.

Poczta Polska stale zwiększa ilość punktów odbioru. To obecnie ponad 11,6 tysięcy miejsc, w których można nadać lub odebrać przesyłki całodobowo lub w wyznaczonych godzinach także przy sklepach sieci Biedronka. Dzięki współpracy z różnymi partnerami monopoliście udaje się odpowiadać na potrzeby klientów. A te wynikają przede wszystkim z rosnącej ilości zakupów w sklepach internetowych oraz z potrzeb prężnie rozwijającego się rynku e-commerce. W ubiegłym roku Polacy nadali ponad 475 mln paczek i szacuje się, że w ciągu kilku lat ta ilość może zostać podwojona. Poza tym rynek e-commerce znacząco wpływa na przyzwyczajenia klientów w zakresie odbierania przesyłek. Coraz częściej decydują się oni na korzystanie z punktów odbioru, co jest tańsze, łatwiejsze oraz oszczędza czas. Już 25% przesyłek jest odbieranych w punktach lub w automatach w dogodnych dla klientów godzinach. Inwestycja Poczty Polskiej daje dodatkowe miejsca i możliwości. Co istotne, automaty będą ulokowane w bardzo atrakcyjnych miejscach. W automatach marki SwipBox będzie można odbierać zakupy ze sklepów, aukcji internetowych także ramach Allegro Smart. Jest to usługa, która oparta jest właśnie na współpracy Allegro i Poczty Polskiej. To dodatkowo sprawia, że kupowanie na tym najpopularniejszym serwisie aukcyjnym stanie się jeszcze prostsze.

Zobacz, jak wysyłać atrakcyjnie z Pocztą Polską