Nowy projekt Żabki oraz InPostu to prawdziwa innowacja na rynku przesyłek kurierskich. Właśnie pilotażowo są instalowane paczkomaty wewnątrz sklepu największej w Polsce sieci agencyjnej. Jak widać, zmiana lokalizacji może dużo na tym rynku zmienić.

Klienci są przyzwyczajeni do widoku paczkomatów zlokalizowanych na zewnątrz sklepów. Nowa opcja ma je przenieść do środka, a tym samym odpowiedzieć na potrzeby klientów. Pilotażowe umowy zostały podpisane z Żabkami, które działają w lokalizacjach o dużym natężeniu ruchu, a tym samym szacuje się, że przyniosą bardzo duży wzrost liczby punktów odbioru. Współpraca ma być oczywiście korzystna dla wszystkich stron. InPost będzie mógł przetestować w Żabce mniejsze paczkomaty, które w sklepach się z mieszczą. Dla pracowników sieci oraz franczyzobiorców takie rozwiązanie z pewnością odciąży ich w pracy i spowoduje, że nie trzeba będzie wydawać klientom paczek lub ich odbierać, a wszystkie te czynności spokojnie załatwi się przy paczkomacie typu InDoor. Realnie powinno to zmniejszyć kolejki do kasy. Poza tym tego typu rozwiązanie jest kolejnym krokiem w rozwijaniu usługi Żabka Post.

Automaty mają być dostosowane do potrzeb sieci i wpiszą się w zakres usług oferowanych w Żabce. Oczywiście klienci będą mogli również nadać lub odebrać paczkę w tradycyjnej formule przy kasie. Poza tym InPost uzupełni sieć partnerów, jakimi od lat są Poczta Polska i DHL. Wiele zależy od tego, jak zostanie przez wszystkie strony przyjęty pilotażowy program. Zainstalowania paczkomatów wewnątrz Żabek nie wpłynie także na możliwość korzystania przez sieć z wyjątku od zakazu handlu w niedziele przewidzianego dla placówek pocztowych. Wprowadzana w lutym tego roku nowelizacja zakłada, że będą mogły być otwarte tylko te podmioty, które generują minimum 40 % miesięcznego przychodu z działalności pocztowej. To oczywiście nie wpłynie na to, że sklepy przestaną działać w niedziele, ponieważ wówczas obsługiwać klientów mogą franczyzobiorcy lub członkowie ich najbliższej rodziny. Te zasady nie ulegną zmianie.

Sprawdź ofertę InPost