Od kilku lat Poczta Polska wprowadza nowe funkcjonalności, które przede wszystkim mają na celu ułatwić klientom nadawanie i odbieranie przesyłek. Także flagowa usługa kurierska – Pocztex dynamicznie się rozwija. Dzięki temu doskonale wpisuje się w potrzeby konsumentów oraz trendy w branży.

Kurier Pocztex obecnie oferuje szybkie bezgotówkowe płatności za nadanie przesyłki. Nowa strona internetowa marki również jest przyjazna klientom i umożliwia szybką wycenę, nadanie oraz opłacenie usługi. Poza tym adresat ma również możliwość samodzielnego wydrukowania etykiety, a dzięki temu można zaoszczędzić czas spędzony w pocztowej placówce. Warto również zwrócić uwagę na opcję wygenerowania etykiety z możliwością dokonania płatności później. Wówczas za wysyłkę płaci się kurierowi lub na poczcie. Strona internetowa Pocztex oferuje usługi zarówno dla klientów detalicznych, jak i biznesowych. Szybkie nadania polegają na tym, że wybiera się format przesyłki oraz jeden z trzech możliwych sposobów jej dostarczenia. Można zdecydować się na opcję pod adres, do punktu lub automatu pocztowego. Na podstawie tych wskazań przesyłka zostaje wyceniona, a klient ma możliwość wybrania usług dodatkowych oraz formy dostawy. Następnie wystarczy opłacić paczkę oraz wydrukować etykietę adresową, która jest przesyłana na wskazany przez klienta adres e mail.

Pocztex dostarcza przesyłki najczęściej następnego dnia po nadaniu. Klienci, którym szczególnie zależy na czasie, mogą skorzystać z usługi Na Dziś. Tu doręczenia są realizowane w wybranych miastach i relacjach tego samego dnia. Poza tym Pocztex uruchamia coraz więcej usług online takich jak na przykład możliwość płatności za przesyłkę. Odświeżeniu została poddana nie tylko strona, ale także logo marki. Ma ono symbolizować dynamikę i szybkość, ale również odwołuje się do tego, że bazuje tylko na polskim kapitale. Te zmiany do zapowiedzią wprowadzania kolejnych udogodnień. Poczta Polska zamierza wprowadzić opcję nadawania bez etykiety, a klienci zyskają dostęp do aplikacji mobilnej. Dzięki niej będą mogli nie tylko wysyłać paczki, ale również śledzić ich trasę oraz odbierać z automatów paczkowych.

Sprawdź, ofertę Pocztex!