Popularny przewoźnik stale wprowadza nowe usługi dla swoich klientów, doskonale odpowiadając na ich potrzeby. Jedną z propozycji niebawem będzie opcja „Paczka w Weekend”, która polega na tym, że paczki dostarczane będą do paczkomatów także w soboty i niedziele. Ta usługa będzie obejmować tylko ten sposób doręczeń, czyli nie będą dostarczane w weekendy paczki do punktu lub pod wskazany adres.

Przesyłka w ramach oferty „Paczka w Weekend” może zostać nadana w piątki i soboty. Jeśli wyślemy ją w piątek, to w paczkomacie odbiorcy pojawi się w sobotę lub niedzielę do godziny 18.00. Natomiast nadanie paczki w sobotę do godziny 13.00 powoduje, że zostanie przywieziona przez kuriera do paczkomatu InPost w niedzielę do godziny 18.00. Atrakcyjne są również ceny usługi. Klient biznesowy zapłaci 4,06 zł netto, a detaliczny 4,99 zł brutto. InPost nie poinformował jeszcze, kiedy usługa zostanie wdrożona, więc na razie funkcjonuje jedynie w cenniku i regulaminie.

Z nowych usług InPost warto wymienić opcję skontaktowania się z przewoźnikiem za pomocą asystenta Google. Pomocą służy ChatBot Mat. By się z nim połączyć, wystarczy posłużyć się zwrotem „Porozmawiaj z InPost”. W ten sposób można sprawdzić status przesyłki, a także zdobyć numer do kurenia. Sam bot funkcjonuje również na Messengerze.

Poza tym InPost uruchomił już usługę szybkich nadań, obniżył ceny i stale inwestuje w nowe sortownie, które znacząco wpływają na czas realizacji usługi. Poza tym już funkcjonuje 30 BankoPaczkomatów, które poza tym, że umożliwiają odebranie paczki, to również pozwalają zrealizować operacje finansowe w bankomatach sieci Planet Cash. InPost rozpoczął także współpracę z Kauflandem, w ramach której przy marketach zostaną rozlokowane urządzenia do odbioru przesyłek. Automaty mają stanąć również przy dyskontach Lidl i Dino oraz supermarketach Auchan.

Sprawdź ofertę paczkomatów InPost